Переключиться на мобильную версию

Ъ: Продукти з ЄС подорожчають

Назад к разделу Финансы
Євросоюз погодився не субсидувати продукцію сільгоспвиробників, яка поставляється в Україну, пише КоммерсантЪ-Украина в статті Європа повертається до істинних.
У першу чергу подорожчання торкнеться молока і м'яса з ЄС
У першу чергу подорожчання торкнеться молока і м'яса з ЄС
АР

Країна звернулася до членів ЄС з таким проханням у зв'язку з побоюванням, що після скасування ввізних мит при створенні зони вільної торгівлі європейська продукція почне витісняти з українського ринку вітчизняну. У результаті експерти очікують подорожчання імпортних продуктів харчування мінімум на 15-20%, пише газета.

Європейський союз прийняв рішення скасувати субсидування виробництва продуктів харчування, що поставляються в Україну, повідомив учора міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк. Він уточнив, що домовленість була досягнута минулого тижня в ході переговорів про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та ЄС.

Як пише КоммерсантЪ-Украина, країни ЄС субсидують виробників продуктів харчування для захисту внутрішнього ринку від імпортної продукції, щорічно направляючи на це близько $ 43 млрд. У вартості їх продукції частка субсидій досягає 45-50% (для порівняння, в Україні - тільки 3%).

Тому в ЄС продукти дешевші, ніж в Україні, і для захисту внутрішнього виробника з 2001 року в країні були введені імпортні мита, пояснюється в статті. Наприклад, для яловичини і м'яса птиці чинний Митний кодекс передбачає 15-процентне мито, для свинини і молокопродуктів - 10-відсоткове.

Зі створенням ЗВТ між Україною та ЄС ці мита мають бути скасовані, і в Мінагрополітики побоювалися, що дешеві продукти з ЄС почнуть витісняти вітчизняну продукцію з внутрішнього ринку. Втім, у Євросоюзі, схоже, охоче погодилися на пропозицію України відмовитися від субсидій, пише видання. В умовах кризи ЄС з минулого року відмовився субсидувати виробництво твердої пшениці та оливкової олії, а з 2012 року - яловичини, свинини, рису, горіхів, насіння і картопляного крохмалю.

Рішення ЄС призведе до зростання цін на імпортовані з ЄС продукти, кажуть експерти. Однак подорожчання продуктів з ЄС не повинно позначитися і на індексі споживчої інфляції, тому що звичайно при підрахунку інфляції враховуються продукти харчування вітчизняного виробництва.

Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь