Переключиться на мобильную версию

Ъ: Україна готує взаємне визнання сертифікатів з ЄС

Назад к разделу Финансы
Уряд планує синхронізувати системи акредитації України та ЄС, що дозволить вже в наступному році домовитися з Європейською комісією про взаємне визнання сертифікаційних документів, пише КоммерсантЪ-Украина в статті
Україна планує синхронізувати системи акредитації України та ЄС
Україна планує синхронізувати системи акредитації України та ЄС
Фото прес-служби Президента України

Таким чином, наявність українських сертифікатів дозволить виробникам продавати свою продукцію не тільки на внутрішньому ринку, але і в країнах Євросоюзу, наголошується в статті.

Як пише КоммерсантЪ-Украина, на сайті Мінекономрозвитку вчора був оприлюднений проект змін до низки законів, що стосуються акредитації органів з оцінки відповідності. Згідно з документом, Національне агентство з акредитації (НААУ) як уповноважений державою орган отримає право моніторингу та ведення каталогу акредитації, зможе від імені уряду підписувати з іншими країнами договори про взаємне визнання акредитації органів з оцінки відповідності. Раніше видані сертифікати визнаються дійсними до закінчення терміну їх дії.

За словами глави НААУ Володимира Чекалина, внесення змін дозволить синхронізувати систему видачі свідоцтв про акредитацію України та ЄС. "Євросоюз чітко прописує, що в країні повинен бути лише один орган, який проводить видачу свідоцтв про акредитацію органів відповідності всіх видів", - зазначив він виданню.

Вже в наступному році агентство зможе підписати угоду з Європейським співтовариством з акредитації з метою взаємного визнання акредитаційних документів. "У такому разі Єврокомісія дасть добро на те, щоб висновки акредитованих нами лабораторій та сертифікаційних центрів визнавалися в країнах ЄС", - уточнив газеті чиновник.

У цьому разі українська продукція зможе поставлятися на ринки ЄС із сертифікатами, виданими не європейськими, а українськими центрами і лабораторіями. Як розповів виданню директор консалтингової компанії ААА Сергій Наливка, єдиним ускладненням можуть стати розбіжності у сертифікаційних вимогах України та ЄС.

"Це чисто технічний момент. Коли Україна вступала до СОТ, ми дуже швидко адаптували стандарти санітарного та фітосанітарного контролів. Тому за наявності політичної волі адаптація наших сертифікаційних документів до норм ЄС пройде так само швидко", - упевнений він.

Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь