Переключиться на мобильную версию

Ъ: Кабмін планує компенсувати ставки за кредитами на вітчизняні авто

Назад к разделу Финансы
Мінпромполітики пропонує стимулювати попит на українські комерційні автомобілі за рахунок держбюджету, пише КоммерсантЪ-Україна в статті Автомобили выедут за счет страны.
Ставки за кредитами планують компенсувати тільки при купівлі авто зі ступенем локалізації в Україні понад 50%
Ставки за кредитами планують компенсувати тільки при купівлі авто зі ступенем локалізації в Україні понад 50%
avtovaz.com
Як пише видання, кошти повинні будуть направлятися на компенсацію ставок за кредитами, взятими на купівлю продукції вітчизняного автопрому. Такі ініціативи висувалися і раніше, але тепер плани можуть бути реалізовані хоча б частково, наприклад, в рамках закупівлі транспорту містами, що готуються до фінальної частини Євро-2012, відзначають експерти.

У Міністерстві промислової політики розробили Державну програму розвитку автомобілебудування в Україні, заявив учора заступник міністра Віталій Немилостивий. "Один з механізмів, передбачених цією програмою, - часткова компенсація відсотків за кредитами при покупці вітчизняних комерційних автомобілів. На данний момент цей проект ще знаходиться на розгляді Кабінета міністрів", - сказав чиновник.

За його словами, механізм в разі його затвердження буде поширюватися на техніку всіх українських виробників комерційних автомобілів зі ступенем локалізації понад 50%, пише газета. "На дотації можуть розраховувати ті, хто купує техніку для експлуатації, а не для перепродажу", - зазначив заступник міністра.

Як нагадує КоммерсантЪ-України, в 2006 році Кабмін уже затверджував програму розвитку машинобудування до 2011 року, яка серед іншого передбачала погашення частини кредитів при придбанні українських автомобілів. "Але протягом 2006-2011 років з держбюджету на ці цілі не було виділено жодної гривні", - говорить представник однієї з найбільших в Україні автомобільних компаній.

У проекті Держбюджету на 2012 рік, який зараз розглядається Верховною радою, на всі державні програми з підтримки промисловості за рахунок компенсації за кредитами передбачено всього 600 млн грн. За даними ЛАЗу, обсяг ринку комерційної техніки України оцінюється в 10 млрд грн на рік. Основні учасники ринку - Богдан, ЛАЗ, Еталон і АвтоКрАЗ.

Гендиректор AUTO-Consulting Олег Омельницький зазначив газеті, що держдотації автопрому - один з методів стимулювання внутрішнього виробництва автомобілів, який практикується в багатьох країнах. "Подібні програми існували у Франції, Росії, країнах Східної Європи. Це підтримка національного виробника, причому не шляхом якихось загороджувальних заходів, а за допомогою цільового стимулювання покупців, у яких залишається право вибору - придбати будь-яку вподобану модель", - вважає пан Омельницький . На його думку, напередодні Євро-2012 Кабмін може піти на виділення держдотацій при купівлі вітчизняних автобусів.

У той же час, за оцінками юристів, рішення про держдотаціъ українського автопрому може трактуватися як порушення норм СОТ і призвести до санкцій щодо українського експорту, пише КоммерсантЪ-Україна.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь