Переключиться на мобильную версию

За кордоном працюють понад 6,5 мільйона українців

Назад к разделу Финансы
За межами України працює 6,5 млн мігрантів, що складає 14,4% українського населення.
54% українських мігрантів працюють у сфері будівництва
54% українських мігрантів працюють у сфері будівництва
Фото Наталії Кравчук/ Корреспондент

Такі дані містяться в інформаційних матеріалах, поширених Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні на прес-конференції в Києві.

З 6,5 млн. мігрантів 67% становлять чоловіки, 33% - жінки.

Найчастіше українці вибирають для трудової міграції Росію, Німеччину, США, Ізраїль, Чехію, Угорщину і Польщу.

За даними МОМ, 54% українських мігрантів працюють в сфері будівництва, 17% - у сфері домашнього догляду, по 9% - в сільськогосподарському секторі та торгівлі, ще 6% - у промисловості і 5% займаються іншими видами робіт.

Найбільша кількість громадян виїжджає із Закарпатської та Чернівецької областей, найменше - з Київської, Одеської, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Дніпропетровської областей.

Головним фактором, який впливає на міграційну поведінку мешканців різних регіонів, є економічна ситуація.

Наприклад, у Донецькій області середній дохід на душу населення становить 683 дол, водночас на Буковині, звідки на заробітки за кордон виїжджає найбільше людей, середній дохід складає 352 дол.

Серед інших факторів, які стимулюють трудову міграцію, - близькість до кордону з ЄС, налагоджені міграційні та культурні зв'язки.

Щодо рівня освіти українських трудових мігрантів, то, за даними МОМ, 59% мають повну середню освіту, 17% - базову або неповну вищу освіту, 14% - вищу освіту, 10% - початкову або незакінчену середню освіту. Однак незалежно від рівня освіти, майже всі українські трудові мігранти працюють на роботах, які не потребують високої кваліфікації.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь