Переключиться на мобильную версию

Податкова обіцяє не збирати паспортні дані українців, які обмінюють валюту

Назад к разделу Финансы
Податкова служба України не має наміру збирати паспортні дані громадян, які міняють валюту в банках і обмінних пунктах, заявив глава Державної податкової служби Віталій Захарченко.
Податкова: Операції з обміну валюти належать до категорії банківської таємниці
Податкова: Операції з обміну валюти належать до категорії банківської таємниці
Корреспондент.net

"Постанова Нацбанку щодо ідентифікації осіб, які обмінюють готівкову валюту, аж ніяк не скасовує законів, що регламентують банківську таємницю і захист персональних даних. Повноваження податківців на цю інформацію не поширюються. Але ми цього і не вимагаємо", - підкреслив Віталій Захарченко.

Він зазначив, що правові підстави, на яких ДПС може отримати відомості про операції купівлі-продажу іноземної валюти, не змінилися. "Як і раніше перевірити ксерокопії паспортів або оригінали квитанцій ми можемо тільки, по суті, у двох випадках. По-перше, при розслідуванні податковою міліцією кримінальної справи стосовно фінансової установи або конкретної фізичної особи. Тоді при проведенні слідчих дій допускається вилучення документів. По -друге, це виїзна перевірка банку або іншої фінансової установи ", - пояснив голова ДПС.

Захарченко додав, що операції з обміну валюти підпадають під категорію банківської таємниці. "А порядок доступу до банківської таємниці не змінився - це робиться або з дозволу власника інформації, тобто клієнта, або за рішенням суду. А ми маємо право тільки запитати в банку дані про наявність рахунків, і нічого більше. Якщо людина просто зайде в банківське відділення і обміняє гроші без відкриття рахунку, без його письмової згоди ніхто про це нікому не розкаже", - запевнив керівник податкового відомства.

Разом з тим він повідомив про намір аналітиків ДПС попрацювати з узагальненою статистикою обігу валюти в країні. "Це один з додаткових інструментів, який ми використовуємо для відстеження збігу обсягів задекларованих доходів і реальних витрат. Але ми не будемо шукати тих, хто ухиляється від сплати податку на доходи за ксерокопіями паспортів у обмінних пунктах і банках. У нас є для цього власні методики", - підсумував Віталій Захарченко.

А порядок доступу до банківської таємниці не змінився - це робиться або з дозволу власника інформації, тобто клієнта, або за рішенням суду. А ми маємо право тільки запитати в банку дані про наявність рахунків, і нічого більше. Якщо людина просто зайде в банківське відділення і обміняє гроші без відкриття рахунку, без його письмової згоди ніхто про це нікому не розкаже "- запевнив Захарченко.

Як повідомлялося, з 23 вересня купівля-продаж готівкової валюти в Україні в будь-яких кількостях здійснюється тільки за наявності документа, що підтверджує резидентність. При цьому банки зобов'язані брати копії цих документів.

Експерти ринку пояснюють такі адміністративні посилення Нацбанку його прагненням уберегти гривню від можливого тиску, пов'язаного з девальваційними очікуваннями населення. Згідно з даними НБУ, обсяг готівки поза банками на кінець серпня становив 194 млрд грн, збільшившись з початку року на 6%.

Прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з головою НБУ Сергієм Арбузовим заявив, що в цілому підтримує жорсткість правил купівлі-продажу готівкової валюти, але вважає, що все-таки треба їх скорегувати для зменшення обмеження свободи громадян.

Арбузов заявив, що по тіньовому ринку готівкової валюти завдано серйозного удару. "Не забувайте, що тіньовий ринок для здійснення розрахунків за імпортними товарами, спочатку купує валюту на легальному готівковому ринку. Чим більше валюти купував тіньовий сектор, тим більше банки" дробили "такі операції на більш дрібні, щоб уникнути контролю", - сказав глава НБУ .

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь