Переключиться на мобильную версию

У МЗС України очікують, що зона вільної торгівлі з ЄС почне функціонувати з січня 2013

Назад к разделу Финансы
Після парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС, економічна складова цієї угоди щодо заснування зони вільної торгівлі, може почати функціонувати вже з 1 січня 2013 року.
У МЗС чекають встановлення ЗВТ з ЄС з 1 січня 2013
У МЗС чекають встановлення ЗВТ з ЄС з 1 січня 2013
Корреспондент.net

Про це в ефірі 5 каналу заявив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

"Потрібно, по-перше, завершити переговори, тому що там залишаються ще деякі аспекти, вони не такі значні, але є ще питання, які необхідно узгодити. Важливий не сам факт, що ми підписали, важливо, що саме ми підписали. Потім буде парафування, потім, через якийсь час, коли угоду перекладуть офіційними мовами європейського союзу, вона вирушає на підписання главам держав і урядів країн-членів ЄС, після цього ратифікація в Європейському парламенті, ратифікація у Верховній Раді  України", - розповів Волошин.

"І вже після цього всього, зона вільної торгівлі, частина ця економічна - це 80% угоди, автоматично набуває чинності з 1 січня 2013 року. Тобто якщо ми проходимо всі ці етапи, які я назвав, то зона вільної торгівлі запрацює, ми очікуємо, десь фактично з 1 січня 2013 року, може трохи пізніше, але десь в цей термін", - додав він.

Волошин також зазначив, що для ратифікації політичної частини угоди знадобиться мінімум 2-3 роки.

"Політична складова угоди, вона відповідає законодавству внутрішньо європейського, бо вона стосується не тільки наднаціональних функцій ЄС, а й ще компетенції національних урядів - ЄС досить складна структура, далі вона піде парламентами. Це в жодному разі кілька років. Це не залежить від політичних мотивів, це чисто технічно", - зазначив Волошин.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь