Переключиться на мобильную версию

Газпром назвав дату початку роботи Північного потоку

Назад к разделу Финансы
Газопровід Північний потік (Nord Stream) буде запущений в експлуатацію 8 листопада, повідомив голова Газпрому Олексій Міллер.
Nord Stream є принципово новим маршрутом для експорту російського газу в Європу
Nord Stream є принципово новим маршрутом для експорту російського газу в Європу
АР

"Будівництво першої гілки закінчено, ведуться пусконалагоджувальні роботи і йде заповнення труби газом. Сьогодні, Володимире Володимировичу, я готовий вам назвати точну дату, коли газопровід буде введено в дію. Це 8 листопада 2011 року. Як казали в старі часи - до листопадових свят" , - сказав Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним.

Nord Stream є принципово новим маршрутом для експорту російського газу в Європу. Газопровід довжиною 1,22 тисячі кілометрів проходить по дну Балтійського моря від Росії (Виборг) до Німеччини (Грайфсвальд). Пропускна спроможність першої черги газопроводу складе 27,5 мільярда кубометрів газу на рік.

Завершення будівництва другої гілки восени 2012 року дозволить збільшити пропускну здатність Nord Stream до 55 мільярдів кубометрів на рік. Газпром уже підписав довгострокові контракти на поставку газу по Nord Stream клієнтам у кількох країнах ЄС, включаючи Німеччину, Данію, Нідерланди, Бельгію, Францію і Великобританію.

Міллер повідомив, що вже побудовано більше 700 кілометрів другої гілки газопроводу. "Це десь близько 60% від усієї протяжності другої труби. При цьому ми зараз, із введенням першої гілки, запускаємо другий, дуже важливий і відповідальний етап екологічного моніторингу", - зазначив глава Газпрому.

Нагадавши, що на етапі проектування та будівництва газопроводу на екологічні дослідження було виділено 100 мільйонів євро, Міллер сказав: "Зараз на перші три роки ми визначили обсяг фінансування на постійний екологічний моніторинг у 40 мільйонів євро".

"У тисячах точок вздовж труби проводяться і будуть проводитися заміри, і ми будемо дотримуватися всіх екологічних стандартів, які нам запропоновані", - запевнив він.

Уздовж усього маршруту відбираються проби для вивчення 16 параметрів - якості морської води, складу донних відкладень, морської флори і фауни, рівня шуму, якості води в струмках, якості повітря в районі будівництва та прилеглих населених пунктах. Звіти про отримані результати щоквартально направляються в національні природоохоронні органи п'яти країн-учасниць. За даними екологічного моніторингу, за рік будівництва реальний вплив на навколишнє середовище виявився навіть нижчим прогнозованого та узгодженого рівня.

Акціонерами проекту Nord Stream є Газпром (51%), німецькі Wintershall Holding і E.ON Ruhrgas (по 15,5%), французька GDF Suez і нідерландська Gasunie (по 9%).

Згідно з прогнозами, імпорт газу до країн ЄС зросте в найближче десятиліття приблизно на 200 мільярдів кубометрів (більше ніж на 50%). Завдяки прямому з'єднанню найбільших у світі запасів газу, розташованих у Росії, з європейською газотранспортною системою, Північний потік зможе задовольнити близько 25% додаткової потреби регіону в імпортному газі.

У 2010 році Газпром експортував 148,1 мільярда кубометрів газу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь