Переключиться на мобильную версию

Влада Білорусі вирішила, що двигуном зростання економіки відтепер повинен бути приватний сектор

Назад к разделу Финансы
Постраждала від фінансової кризи Білорусь визнала приватний сектор "єдино можливим двигуном", у зв'язку з чим має намір переглянути засновану на державній власності модель економіки.
Влада згадала про потенціал приватного бізнесу
Влада згадала про потенціал приватного бізнесу
АР

"До цього часу Білорусь розвивалася на основі потужного промислового сектору. Ми не прагнули збільшувати приватний сектор економіки, оскільки в цьому не було необхідності", - сказав, виступаючи на засіданні уряду, міністр економіки Микола Снопков.

За його словами, навна економічна модель потребує свого перегляду. "Єдино можливим потужним двигуном є приватний сектор", - сказав він.

До останнього часу влада Білорусі зберігала контроль над більшістю підприємств і активно втручалися в економіку, регулюючи ціни і обмежуючи розвиток приватного бізнесу. Однак виснаження скарбниці поставило під сумнів можливість держави продовжувати традиційну політику підтримки промислових гігантів і сільгосппідприємств радянського зразка за рахунок пільгових кредитів.

"2012 рік стане роком збалансованого розвитку, стабільності на споживчому і валютному ринках. Так, при цьому буде проводитися жорстка грошово-кредитна політика. Емісійні ресурси будуть жорстко лімітовані", - сказав прем'єр Білорусі Михайло Мясникович, виступаючи на засіданні уряду.

Нині частка приватного бізнесу у ВВП складає близько 30%, при тому, що в державному секторі економіки зайняті більше 80% працюючих. "Якщо говорити про продуктивність праці, то державний сектор далеко не є лідером", - визнав міністр економіки.

Нагадаємо, що криза, яка почалася навесні цього року, призвела до девальвації білоруського рубля на 60% та зростання цін майже на 55% за підсумками восьми місяців, дефіциту споживчих товарів і падіння рівня доходів більш ніж удвічі.

Отримавши влітку $ 800 млн кредиту від контрольованого Росією антикризового фонду ЄврАзЕС, Мінськ зараз просить фінансової допомоги у МВФ і російського Сбербанку. Однак основні кредитори вимагають від білоруської влади скорочення держвидатків і жорсткості грошово-кредитної політики.

Наприкінці вересня президент Литви Даля Грибаускайте заявила, що ізоляція Білорусі від Євросоюзу - велика помилка.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (1)
ЛИЧА    14.10.2011, 15:02
Оценка:  +4
ЛИЧА
почему бы ахметову не загнать новую, так называемую инвестицию, с кипра? и яныку статистику поднимет
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь