Переключиться на мобильную версию

Франція та Бельгія пообіцяли допомогти банку Dexia, акції якого впали через грецькі борги

Назад к разделу Финансы
Міністри фінансів Франції та Бельгії заявили, що ці країни гарантують фінансування банку Dexia, що опинився у важкому фінансовому становищі.
Dexia рятуватимуть Франція та Бельгія
Dexia рятуватимуть Франція та Бельгія
АР

Як повідомляє Reuters, нині чиновники займаються розробкою плану допомоги банку, який, ймовірно, буде включати в себе поділ активів. "З цією метою вони пообіцяли гарантувати фінансування, яке приваблює Dexia", - сказано в об'єднаній заяві Франсуа Баруана і Дідьє Рейндерса, з якої ясно, що уряди мають намір захистити власників рахунків і кредиторів французько-бельгійської фінансової групи.

Останнім часом акції банку різко знизилися, в результаті чого його капітал зараз оцінюється менш ніж в 2,5 мільярда євро ($ 3,3 мільярда). У той же час на кінець червня обсяг грецьких суверенних облігацій у власності банку досягав 3,8 мільярда євро, а загальна сума вкладень банку в Греції досягає 4,8 мільярда євро.

План порятунку Dexia може включити в себе поділ активів і створення підтримуваного державою "поганого банку". Джерело, знайоме з ситуацією, сказало, що найбільш вірогідним варіантом буде акумулювання слабких активів в "поганий банк" і продаж більш життєздатних підрозділів, таких як банки в Бельгії та Туреччині.

Dexia, який досі намагається вирішити фінансові проблеми, що стали причиною отримання допомоги в 2008 році, пообіцяв привести до ладу свій баланс. Банк також повідомив, що його глава П'єр Маріані отримав завдання розробити заходи для вирішення структурних проблем, що заважають роботі.

"Франція та Бельгія можуть забезпечити гарантії для "поганого банку", але не хочуть закачувати туди більше капіталу. Ясно, що в нинішніх умовах виникає питання, скільки грошей принесе продаж компаній", - сказало джерело.

Бельгійська газета De Standaard написала з посиланням на джерела, що такі підрозділи Dexia, як турецький підрозділ Denizbank, Dexia Asset Management і спільне підприємство в Канаді будуть продані окремо. Активи у Франції, Італії та Іспанії будуть переведені в "поганий банк", забезпечені державною гарантією.

Нагадаємо, Dexia володіє найбільш значними вкладеннями в Греції серед зарубіжних банків. В останні тижні ходили чутки про те, що банк буде розділений або йому буде потрібна нова фінансова допомога, ймовірно, від платників податків.

У 2008 році Dexia отримав від урядів фінансове вливання в розмірі 6 мільярдів євро ($ 8 мільярдів). Банк фінансував значну частину довгострокових кредитів, які видавав органам державної влади, за допомогою короткострокових запозичень. У розпал фінансової кризи ця ділова модель потрапила під тиск, оскільки міжбанківське кредитування вичерпалося.

Учора рейтингове агентство Moody's попередило про можливе пониження рейтингу Dexia через ймовірні проблеми з поверненням грецьких боргів, після чого акції фінустанови впали на 14%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь