Переключиться на мобильную версию

Газпром відзначив продуктивність діалогу з Україною

Назад к разделу Финансы
Сьогодні, 4 жовтня, в центральному офісі ВАТ Газпром у Москві голова російського газового монополіста Олексій Міллер і міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко провели черговий раунд переговорів.
Газпром відзначив продуктивність діалогу з Нафтогазом
Газпром відзначив продуктивність діалогу з Нафтогазом
АР

Після зустрічі, яка була присвячена питанням співпраці в газовій сфері, в Газпромі відзначили продуктивність ведеться діалогу, спрямованого на реалізацію досягнутих раніше домовленостей.

Нагадаємо, що 30 вересня в Москві голова правління ВАТ Газпром Олексій Міллер і міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко провели переговори з питань співпраці у газовій сфері.

"Зустріч пройшла в конструктивному ключі. Прийнято рішення продовжити переговори  наступного тижня", - зазначалося в повідомленні російського монополіста.

Бойко заявив, що представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України перебувають в Москві для проведення переговорів щодо газу.

Нагадаємо, що прем'єр Микола Азаров 26 вересня заявив, що сторони домовилися про перегляд контрактів від 2009 року і що Росія також погодилася на створення тристороннього газотранспортного консорціуму з Україною і ЄС.

Зокрема він розповів, що на зустрічі президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмитра Медведєва була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу Росія знизить ціну на газ для потреб України в двох сферах: бюджетної та соціальної.

Зі свого боку  в Газпромі заявили, що російська і українська сторона поки не домовилися про перегляд контракту, переговори будуть продовжені  найближчим часом.

Російсько-український "газовий" діалог продовжиться на поточному тижні, пообіцяв Міллер. Росія раніше відмовлялася йти на перегляд угоди, пропонуючи Києву лише одну можливість зниження ціни - у разі вступу України до Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану. Україна поки відкидала цю пропозицію.

* * *

Газпром і Нафтогаз 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про обсяги та умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. У 2009 році для України була зроблена знижка у 20% від європейської ціни на газ, з початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості. Згідно з контрактом, ціна газу варіюється залежно від ціни на нафту.

Після приходу до влади в 2010 році Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України. У рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєва 21 квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу Нафтогазом у поточному році до 36,5 мільярда кубометрів, а також передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для поставок газу в Україну. Мито була обнулене, як наслідок, зниження склало 30% від контрактної ціни газу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь