Переключиться на мобильную версию

Дефіцит поточного рахунку України в серпні зріс до мільярда доларів

Назад к разделу Финансы
Сальдо зведеного платіжного балансу України другий місяць поспіль формується позитивним. У серпні сальдо склало 214 млн дол. США (у липні - 108 млн дол. США). Дефіцит поточного рахунку в серпні зріс до 1 млрд. дол. США, повідомляє Нацбанк на своєму сайті.
За 8 місяців дефіцит поточного рахунку Україні зріс до $ 4,5 млрд
За 8 місяців дефіцит поточного рахунку Україні зріс до $ 4,5 млрд
Корреспондент.net
Як зазначається, це дозволило збільшити обсяг міжнародних резервів до 38.2 млрд. дол. США, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 4,6 місяця. Дефіцит поточного рахунку в серпні зріс до 1 млрд. дол. США (у липні - 557 млн. дол. США). Головною причиною цього стало подальше зростання імпорту товарів на тлі високого інвестиційного попиту. За 8 місяців поточного року дефіцит зріс до 4,5 млрд. дол. США (у січні - серпні минулого року дефіцит становив лише 282 млн. дол. США).

Зростання експорту основних товарних груп дещо пожвавився. Річні темпи зростання експорту становили 35.8% (у порівнянні з 26.6% у липні). Насамперед, це пов'язано із збільшенням експорту чорних металів після низьких показників липня. З урахуванням низької бази порівняння минулого року річні темпи приросту були одні з найвищих в цьому році - 46,7% (у липні - 19,5%).

Поновлення поставок зернових на зовнішні ринки зумовило зростання експорту продукції АПК - на 17,7%, тоді як в липні експорт був нижчим, ніж рік тому, на 1,4%. Однак обсяги поставок зернових були досить низькими через невизначеність щодо термінів дії експортних мит на зерно і конкуренції з боку російських зернотрейдерів. Крім того, прискорилося зростання експорту продукції машинобудування (до 59,7% порівняно з 26,8% у липні) за рахунок поставок до Росії.

Імпорт товарів зростав високими темпами (33,5% у порівнянні з 28,2% у липні) навіть в умовах істотного скорочення імпорту природного газу. Так, в серпні підвищилися річні темпи зростання імпорту продукції машинобудування (до 64% порівняно з 51,2% у липні), хімічної галузі (до 31,5% порівняно з 12.6%) і металів (до 46.7% порівняно з 43,4%). Загальна тенденція високих обсягів імпорту неенергетичних товарів у цьому році обумовлена ​​пожвавленням внутрішнього попиту, насамперед інвестиційного, зокрема, завдяки значним капітальним видаткам бюджету.

Профіцит фінансового та капітального рахунків у серпні зріс до 1,2 млрд. дол. США (у порівнянні з 665 млн. дол. США в липні) і повністю покривав дефіцит поточного рахунку. Зростання профіциту було обумовлене високими обсягами прямих іноземних інвестицій - 939 млн. дол. США (у порівнянні з 415 млн. дол. США в липні), в т.ч. банківського сектора - 427 млн. дол. США.

Крім того, платежі за імпорт товарів і послуг були на 1,8 млрд. дол. США нижчими, ніж фактичний імпорт, що може свідчити про зростання заборгованості за торговими кредитами (дані яких надходять зі значною тимчасовою затримкою). У результаті позитивне сальдо за статтею "Інший капітал" становило 0,9 млрд. дол. США навіть в умовах збереження високих обсягів приросту готівки поза банками (0.7 млрд. дол. США).

Як і в попередні місяці, в серпні банки активно скорочували свої зовнішні борги (за кредитами та облігаціями - на 457 млн. дол. США). Також зменшилися обсяги ОВДП у власності нерезидентів (на 254 млн. дол. США).

За матеріалами: Корреспондент.biz
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь