Переключиться на мобильную версию

ФДМ назвав дату конкурсу з продажу акцій Західенерго і Київенерго

Назад к разделу Финансы
Приватизаційні конкурси з продажу 45,103% акцій енергогенеруючої компанії ПАТ Західенерго і 25% акцій ПАТ Київенерго відбудуться 25 листопада 2011 року, повідомили у прес-службі Фонду державного майна (ФДМ) у вівторок.

За даними прес-служби, оголошення про продаж цих держпакетів акцій будуть опубліковані 5 жовтня у газетах Ведомости приватизації, Урядовий кур’єр, Високий замок і на веб-сайті ФДМ. Як повідомлялося, уряд України 3 жовтня оприлюднив розпорядження № 930-р і 931-р від 21 вересня 2011 року, якими затверджені умови продажу Західенерго і Київенерго.

Стартова ціна 45,103% акцій Західенерго затверджена у розмірі 1,932 млрд грн., 25% акцій Київенерго - 432,305 млн грн. Учасником конкурсу може бути компанія, що займається такою ж діяльністю або що володіє контрольним пакетом аналогічної компанії.

Згідно з документом, до конкурсу не будуть допущені претенденти, у статутному капіталі яких доля будь-якої держави або держпідприємства безпосередньо або побічно перевищує 25% (доль, паїв). Потенційний покупець не має права без згоди ФДМ протягом п’яти років голосувати за зміну статутного капіталу товариства або зміну номіналу акцій.

Крім того, він зобов’язаний забезпечити погашення заборгованості підприємств по кредитах, наданих під державні гарантії, а також не допустити створення простроченої заборгованості по платежах до бюджетів різних рівнів і соціальних платежах.

Серед вимог до претендентів: вони повинні генерувати/постачаати не менше 30% від об’ємів генерації/поставки електроенергії Західенерго і Київенерго відповідно. Ще одна вимога конкурсу з продажу Західенерго - доля українського вугілля у постачаннях на ТЕС повинна складати мінімум 70%.

Щодо Західенерго потенційний покупець повинен до липня 2012 року розробити проект програми розвитку технічного переоснащення на період до 2016 року, передбачивши у ньому заходи щодо реконструкції блоків Бурштинської, Добротвірської і Ладижинської ТЕС з приведенням їх регулюючої здатності відповідно до вимог ENTSO-E.

Уряд при проведенні чергового етапу приватизації енергокомпаній вирішив зберегти за собою блокуючі пакети акцій. У цій ситуації експерти називають найбільш вірогідним покупцем пакетів акцій Західенерго і Київенерго холдинг ДТЕК, якому вже належить 24,99% акцій Західенерго і 39,98% акцій Київенерго.

Західенерго експлуатує 23 енергоблоки на Бурштинській, Ладижинській і Добротворській ТЕС сумарною встановленою потужністю 4607,5 МВт. Київенерго експлуатує практично усі енергетичні об’єкти, розташовані у столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь