Переключиться на мобильную версию

Тігіпко розповів, де Україні краще позичати гроші

Назад к разделу Финансы
Віце-прем'єр - міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко заявив, що розміщення Україною цінних паперів на зовнішніх ринках "за всяку ціну" в умовах несприятливої кон'юнктури недоцільне.

"Я можу сказати, що ситуація на зовнішніх ринках погіршується дуже різко. Зможе Україна вийти чи ні, залежатиме від того, що відбуватиметься на ринках. Я категорично проти того, щоб Україна розміщувала свої папери за всяку ціну", - сказав він на брифінгу в Києві.

Тігіпко зазначив, що подібне розміщення цінних паперів буде означати, "що у країни дуже погана ситуація, діватися нікуди ..., і ринки відразу закриються".

Віце-прем'єр вказав на інші джерела боргового фінансування. Він нагадав, що, згідно з міжнародними програмами зі Світовим банком і Євросоюзом, Україна може додатково залучити $ 1,5 млрд.

За словами Тігіпка, для залучення цих коштів Україні необхідно внести деякі зміни до законодавчих актів країни. "Це, буквально, 3-4 закони, і ці гроші ми зможемо отримати", - додав він.

Нагадаємо, в середині лютого 2011 року Україна розмістила десятирічні єврооблігації на $ 1,5 млрд із прибутковістю 7,95% річних, а в першій половині червня - 5-річні євробонди на $ 1,25 млрд із прибутковістю 6,25% річних.

Раніше повідомлялося, що в проекті держбюджету на 2012 рік, який Кабмін вже передав до Верховної Ради, загальний обсяг запозичень за рік передбачено на рівні 91,8 мільярда гривень ($ 11,5 млрд). Таким чином, наступного року уряд планує взяти в борг більше, ніж у цьому.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь