Переключиться на мобильную версию

В Україні очікується подорожчання горілки - Ъ

Назад к разделу Финансы
ДП Укрспирт повідомило лікеро-горілчаним заводам про підвищення цін на спирт на 12%, пише КоммерсантЪ-Украина в статті Водка на деньги.
Так, з 5 липня ціни на спирт зростуть на 18 грн/дал, або на 12%. Зараз вартість одного декалітра спирту залежно від виду становить 145-150 грн. Укрспирт заявляє, що даний крок є вимушеним, зважаючи на зростання собівартості виробництва. "Збільшилася вартість сировини та енергоносіїв", - розповів Ъ заступник директора держпідприємства Борис Францишко. У Укрспирті додають, що на частку сировинної та енергетичної складових припадає близько 90% собівартості, ще 10% займають заробітна плата, транспортні та інші витрати.

Водночас видання зазначає, що, за словами експертів зернового, газового і нафтового ринків, вартість енергоносіїв, а також пшениці, основної сировини для виробництва спирту, не змінилася.

Найбільші гравці ринку, пише видання, вже виступили проти ініціативи Укрспирту. Виробництво горілки в країні зараз падає, а купівельна спроможність населення залишається низькою. "Збільшення вартості спирту на тлі спостережуваної низької купівельної спроможності буде стимулювати заміщення споживання легальної алкогольної продукції товарами тіньового сектора", - вважає Павло Климець, почесний президент української алкогольної компанії Олімп. За даними Укргорілки, на сьогоднішній день обсяги нелегального ринку складають вже 40%. Климець вважає, що дане підвищення ціни на спирт може призвести до подорожчання півлітрової пляшки горілки на 1 грн.

Проте, як зазначає видання, на підтримку рішення Укрспирту виступив голова наглядової ради холдингу Global Spirits Євген Черняк. "Ми більш ніж половину продукції відправляємо на зовнішні ринки, де однією з основних конкурентних переваг є якість української горілки, що безпосередньо залежить від якості спирту. Наразі ми очікуємо від Укрспирту, що вона як мінімум не знизиться, а в ідеалі - зросте", - сказав підприємець. Він зазначає, що Укрспирт пояснив підвищення ціни необхідністю поліпшити якість спирту. "Тому якщо підвищення цін на спирт відбувається з цієї причини, то ми згодні. Єдине побажання - повідомляти про такі рішення заздалегідь, щоб ми могли коригувати свої бізнес-плани завчасно", - наголосив Черняк.

Нагадаємо, що в травні виробництво горілки в Україні з вмістом спирту не менш ніж 45,4% скоротилося до травня минулого року на 30,6%, склавши 1,9 млн дал.


Эта же новость на Корреспондент
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь