Переключиться на мобильную версию

Буш попросив конгрес виділити для Обами $ 350 млрд. з стабпакета

Назад к разделу Финансы
Президент США Джордж Буш у понеділок, 12 січня, попросив конгрес виділити на підтримку національної економіки 350 мільярдів доларів, які залишилися з 700-мільярдного пакету антикризових заходів.
Буш попросив конгрес виділити для Обами $ 350 млрд. з стабпакета
Буш попросив конгрес виділити для Обами $ 350 млрд. з стабпакета
AFP

Про це повідомляє агентство Ассошіейтед Прес з посиланням на заяву Білого дому. 

У документі зазначається, що Буш діяв на прохання обраного президента Барака Обами, який вступить на посаду 20 січня. 

Як сказано в заяві, обраний президент Обама попросив президента Буша офіційно повідомити конгрес від свого імені про намір скористатися своїм правом у відповідності з Актом про надзвичайну економічну стабілізацію (Emergency Economic Stabilization Act) та отримати доступ до останнього траншу в 350 мільярдів програми Казначейства для подолання фінансової кризи. Президент Буш відповів згодою на прохання обраного президента. 

Про спрямування Бушем в конгрес офіційного запиту стало відомо через декілька годин після того, як в ході своєї останньої як президента США прес-конференції він заявив, що готовий виконати прохання Обами про виділення коштів, якщо таке надійде. 

Очікується, що конгрес проголосує з цього питання до кінця поточного тижня. На думку аналітиків, рішення американських законодавців буде позитивним. 

Перша половина коштів з держпрограми зі звільнення від проблемних активів (TARP - Troubled Asset Relief Program) використана майже повністю. Схвалення виділення другої її половина буде означати, що Обама зможе направити ці кошти на підтримку економіки майже відразу після вступу на посаду. 

Між тим, адміністрація нинішнього президента не має намір домагатися у Конгресу виконання запиту Обами. Це завдання повністю перейде до нової адміністрації, якій доведеться дати повний звіт про можливий розподіл отриманих коштів. 

У разі відмови Конгресу у використанні залишилися 350 мільярдів доларів у президента буде право накласти вето на рішення Конгресу. Після накладення вето для використання резерву буде достатньо третини голосів у парламенті на підтримку президента. 

Антикризові заходи, вжиті адміністрацією Джорджа Буша за рахунок першої половини резерву, раніше викликали в США невдоволення. 

Нагадаємо, раніше міністр фінансів США Генрі Полсон в інтерв'ю авторитетному американському виданні Wall Street Journal заявив, що нові програми з використання 700-мільярдного стабілізаційного пакету повинні бути заморожені до вступу на посаду президента країни Барака Обами 20 січня 2009 року. 

Між тим, обраний президент США Барак Обама готує новий пакет заходів щодо державної підтримки економіки США, обсяг якої може становити до 775 мільярдів доларів.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь