Переключиться на мобильную версию

Рішення Газпрому про пробне прокачування газу є "підніжкою" Нафтогазу - експерт

Назад к разделу Финансы
Обраний Газпромом маршрут транспортування російського газу через газовимірювальні станції (ГВС) Суджа (Курська обл., РФ) на ГВС Орлівка (Одеська обл.) є найбільш технологічно складним для здійснення при нинішньому стані газотранспортної системи (ГТС) Укра.
Повне припинення Росією постачань газу зламало традиційну схему
Повне припинення Росією постачань газу зламало традиційну схему
reuters

Про це заявив експерт в області транзиту, що побажав залишитися невідомим.

На думку експерта, рішення про пробне постачання на Орлівку - це підніжка для Нафтогазу, після якої буде дуже важко встояти на ногах.

Експерт пояснив, що особливістю цього маршруту є те, що він проходить осторонь від підземних сховищ газу і частково, через Молдову, а точніше - Придністров'я.

Він нагадав, що до 1 січня 2009 року постачання на вхід української ГТС перевищували 400 млн куб. м на добу, потім знизилися приблизно на 100 млн куб. м, 6 січня впали нижче 100 млн куб. м, а зранку 7 січня повністю призупинено.

Експерт: Рішення про пробне постачання на Орлівку - це підніжка для Нафтогазу, після якої буде дуже важко встояти на ногах

Нафтогаз України в таких умовах змушений був припинити подачу газу на вихід своєї ГТС і перевести її в автономний режим роботи, живлячи тільки за рахунок підйому газу з підземних сховищ газу (ПСГ) і внутрішнього видобутку, обсяг яких технологічно обмежений рівнем близько 210 млн куб. м на добу і 60 млн куб. м на добу відповідно.

Експерт підкреслив, що повне припинення російських постачань припало на період найбільшого похолодання і початок роботи бізнесу після свят, тому, якщо до цього обсяг споживання досягав 280-290 млн куб. м на добу, то в наступні дні він виріс.

У результаті перевищення обсягу споживання над обсягом видобутку і постачання з ПСГ, що виникло, й обсяг технологічного газу до української ГТС скоротився з 1 млрд куб. м до 850 млн куб. м при критичному рівні 800 млн куб. м. При цьому найбільші втрати в технологічному газі ГТС понесла на східному та південному напрямку, куди газ було доставляти найбільш складно і певний час споживачі фактично харчувалися "прямо з труби", зазначив експерт. За його словами, "з труби" ці дні брали газ і у Придністров'ї, й у Молдові.

Експерт наголосив, що цей факт визнавав губернатор Одеської області, Молдовагаз і представники Придністров'я.

Повне припинення Росією постачань газу зламало традиційну схему. Ймовірно, у Нафтогазі просто не припускали, що Росія зважиться зупинити постачання в Європу – експерт

Він пояснив, що в зимовий час традиційно працювала схема заміщення, коли частина газу, що надходить на східному кордоні України, споживається в східних регіонах і заміщується за рахунок підйому газу з ПСГ в західних регіонах країни.

Експерт вважає, що повне припинення Росією постачань газу зламало цю традиційну схему. Ймовірно, у Нафтогазі просто не припускали, що Росія зважиться зупинити постачання в Європу.

Крім того, на думку експерта, додаткова складність у виконанні задекларованого пробного прокачування полягає в тому, що на вхід в систему подаватиметься обмежений об'єм - трохи більше 50 млн куб. м, а не всі 300 млн куб. м. Фактично, в час, що залишився, треба встигнути накачати тиск майже у всій ГТС, а для цього доведеться ще сильніше посилити політику економії газу і скоротити його внутрішнє споживання, - зазначив він.

Як повідомлялося, Росія у вівторок о 09:00 за київським часом планує розпочати перше пробне постачання газу в напрямку Європи через Україну на газорозподільні станції (ГВС) Суджа (Курська область).

Голова правління НАК Нафтогаз України Олег Дубина обіцяє забезпечити транзит російського газу в Європу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь