Переключиться на мобильную версию

Спостерігачі заявляють, що Україна не приймає російський газ для Європи

Назад к разделу Финансы
Україна не приймає на свою територію транзитний російський газ, який призначено для європейських споживачів.
Газові проблеми
Газові проблеми
АР

Про це журналістам заявило у вівторок, 13 січня, джерело в міжнародній моніторинговій комісії за станом газового транзиту.

"Газпром о 10:00 за московським часом розпочав подачу газу в напрямку України. У даний час тиск у газопроводах по ГВС Суджа зросла до 75 атмосфер. Водночас, витрати на вході в газотранспортну систему України дорівнюють нулю. Це означає, що з боку України вхідні крани закрито", - зазначило джерело.

"Стан ГТС України на кордоні з Росією може бути достовірно оцінено тільки в об'єднаному диспетчерському управлінні НАК Нафтогаз України в Києві. Однак міжнародних спостерігачів туди не допускають", - додав він.

Крім того, у НАК Нафтогаз України заявили, що російський природний газ почав надходити в українську газотранспортну систему. "Газ почав надходити, тиск у системі підвищується", - передає Інтерфакс повідомлення з Нафтогазу.

Також керівництво Газпрому заявило, що українська сторона порушила домовленості, яких досягнуто у понеділок, і не планувала починати у вівторок транзит російського газу в Європу.

"Ми вірили вчора, що двері для російського газу буде відчинено, але вони все ще зачинені українцями. Таке враження, що Україна не планувала виконувати своїх зобов'язань із підписаним документом, і здається, що українці не збиралися відкривати свою систему для транзиту газу", - заявив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв.

Водночас, Єврокомісія закликала Росію та Україну забезпечити повний доступ спостерігачів на центральні диспетчерські пункти в Москві і Києві для контролю за транзитом газу в Європу.

Як заявив журналістам представник ЄК Ферран Таррадельяс Еспуні, "у спостерігачів немає досі повного доступу на центральні диспетчерські пункти в Москві та Києві. Нам потрібно, щоб газ надійшов якомога швидше, як це було обіцяно".

Нагадаємо, НАК Нафтогаз України вимагає негайного відновлення рівномірного постачання газу за всіма транзитними напрямками.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь