Переключиться на мобильную версию

Соколовський: Заява Газпрому на відновлення транзиту технологічно нереальна

Назад к разделу Финансы
Заявка ВАТ Газпром на транзит 76,6 млн куб. м природного газу через газовимірювальні станції (ГІС) у Суджі (Курська обл.) у напрямку ГІС Орловка (Одеська обл.) є провокаційною і нереальною для виконання.
Соколовський: Це провокація проти України
Соколовський: Це провокація проти України
reuters


Так вважає уповноважений Президента України з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

"Сьогоднішня заявка російської сторони про нібито відновлення подачі газу носить абсолютно провокаційний характер, так як перед українською газотранспортною системою (ГТС) ставиться технологічно нереальне завдання", - заявив він.

Соколовський висловив думку, що російська сторона свідомо спланувала цю акцію, щоб не було можливості поставити газ саме туди, де його найбільше чекають - в Болгарію та інші балканські країни.

"Традиційно газ у напрямку Орловки надходить по транспортним коридорам через ГІС Валуйки (Бєлгородська обл.) і Писарівка(Ростовська обл.). А запропонований Газпромом маршрут через Суджу означає, що газ необхідно поставляти на обхідний маршрут і паралізувати для цього внутрішню систему подачі газу в Донецькій та Луганській областях - це провокація проти України ", - підкреслив він.

За його словами, російським фахівцям добре відомо, що після припинення поставок газу українська система була переведена а автономний режим роботи і забезпечити запропонований маршрут транспортування газу після такого нештатного режиму вона не може.

"Все це робиться свідомо, щоб у черговий раз висунути звинувачення на адресу України, поставити під сумнів її імідж надійного транзитера", - зазначив уповноважений Президента.

Соколовський також спростував повідомлення Газпрому про те, що Україна відмовляється приймати російський газ для транзиту. "Російський газ надходить. Україна просто не має таких кранів, щоб фізично перекрити його вхід в свою ГТС", - наголосив уповноважений Президента.

"Експерти підтверджують, що газ пішов", - додав він. При цьому він підкреслив, що Україна виконає всі свої зобов'язання і жодного кубометра чужого газу на її території не залишиться.

"Думаю, що Україна з честю вийде і з цієї ситуації", - сказав на закінчення Соколовський.

Як повідомлялося, Газпром, як і раніше, не може транспортувати газ до Європи через дії України, повідомив журналістам заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь