Переключиться на мобильную версию

Дубина пояснив, чому Нафтогаз не зміг прийняти російський газ

Назад к разделу Финансы
НАК Нафтогаз України не міг прийняти заявку ВАТ Газпром на транзит 76,6 млн куб. м природного газу в напрямку ГІС Орловка (Одеська обл.), оскільки довелося б залишити без газу Одеську, Донецьку, Луганську області і частина Дніпропетровської області.
Дубина пояснив, чому Нафтогаз не зміг прийняти російський газ
Дубина пояснив, чому Нафтогаз не зміг прийняти російський газ
reuters

Про це повідомив журналістам голова правління держхолдингу Олег Дубина у вівторок у Києві.

"Заслінку ми не відкривали, тому що немає такої можливості", - сказав він.

"Якщо ми почнемо перекидання, щоб виконати заявку Газпрому в тому напрямі, в якому вони подають, нам доведеться залишити без газу Одеську, Донецьку, Луганську і частково Дніпропетровську область", - сказав голова НАК.

За словами Дубини, після пропозиції Газпрому про подання 76 млн куб. м через ГІС у Суджі і віддати 12 млн куб. м на Молдову, а решту - на ГІС у Орловці Нафтогаз України зробив зустрічну пропозицію, щоб той же обсяг газу подати через ГІС Писарівка та ГІС Валуйки.

"І ми готові цей обсяг протранспортувати на Молдову і Орловку. На що, звісно, отримали відмову", - додав голова правління НАК.

Дубина нагадав, що після припинення транзиту російського газу в Європу українська ГТС працює в автономному режимі.

"Тому я вважаю, що прохання спрямоване не на те, щоб відновити постачання газу в Європу, а продовжує нагнітання, яке є на сьогоднішній день в пресі", - зазначив глава держхолдингу.

Як повідомив Дубина, Україна пояснила представникам Єврокомісії ситуацію, що склалася, і звернулася з проханням посприяти в підписанні технічної угоди між Нафтогазом і Газпромом, яка врегулює роботу газотранспортних систем двох країн.

Як повідомлялося, Президент Віктор Ющенко зажадав від Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та Міністерства з питань надзвичайних ситуацій посилити контроль на об'єктах газотранспортної системи України.

Також Ющенко спростовує інформацію про несанкціонований відбір російського природного газу, що йде по території України в Європу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь