Переключиться на мобильную версию

Ющенко: Справедлива ціна на газ не повинна перевищувати $ 210

Назад к разделу Финансы
Президент України Віктор Ющенко підкреслює, що ціна на російський газ для України, відповідно до розрахунків за європейськими цінами та меморандуму про поетапне підвищення ціни на газ для України, не повинна перевищувати $ 210 за тис. куб. м.
Ющенко підкреслює, що ціна на російський газ для України не повинна перевищувати $ 210 за тис. куб. м.
Ющенко підкреслює, що ціна на російський газ для України не повинна перевищувати $ 210 за тис. куб. м.
president.gov.ua

"Із європейської ціни знято $ 55 при діючих тарифах на транзит. Таким чином, ми виходимо на європейську ціну на сході України. Будь ласка, застосуйте цю методику до будь-якої ціни газу у Європі і ви не зможете отримати ціни більшої, ніж $ 205 - $ 210, якщо керуватися меморандумом", - сказав Ющенко у вівторок на прес-конференції у Києві.

При цьому він акцентував увагу на тому, що Росія повинна пояснити свою позицію щодо формування ціни на газ для України. "Якщо Росія відмовляється від меморандуму, вона повинна про це заявити. Тільки треба назвати причину, чому домовленість, яка була досягнута та зафіксована у двосторонньому документі, сьогодні анулюється", - додав глава держави.

Також Ющенко відзначив необхідність відсторонення від політичного аспекту у ціні на газ і переходу до ринкових відносин. "Ми не хочемо мати політичної ціно на газ ... За цю ціну ми розплачуємося втратою суверенітету нації", - сказав глава держави. "Ми готові перейти до ринкових відносин", - додав він.

Ющенко наполягає на двосторонньому дотриманні домовленостей щодо ціни на російський газ, інакше Україна також перейде на ринкові ціни за транзит. Ющенко закликає українську та російську сторони дотримуватися раніше досягнутих домовленостей про формування ціни на газ.

"Я бажав би, щоб і українська сторона, і російська сторона все-таки повернулися до букви і духу меморандуму та тих домовленостей, яких ми досягли", - заявив він.

Президент підкреслив, що в іншому випадку буде доцільно переглянути ціни на транзит російського газу через територію України.

"Якщо цього не буде, звичайно ж, ми будемо змушені також йти на ринковий характер надання послуг із транзиту", - зазначив Ющенко.

Також він заявив, що звернувся до європейських експертів за допомогою з реалізації ринкової моделі відносин у газовій сфері з Росією.

"Я не буду приховувати того, що я звернувся, і українська сторона зокрема, про надання із боку Європейської комісії технічної допомоги Україні з питань, що стосуються практики розрахунку ціни на газ, транзиту, послуг газових сховищ та інших компонентів, що впливають на позиції (Договірних сторін) ", - сказав він, підкресливши, що Україні потрібні не тільки досвід та практика європейських партнерів, але й імплементація цього досвіду в українсько-російських газових відносинах.

При цьому Президент підкреслив, що розуміння Україною того, що мова йде про транспортну систему, яка забезпечує не тільки український економічний інтерес, але й інтереси цілого континенту.

Як повідомлялося, НАК Нафтогаз України не пустив спостерігачів ВАТ Газпром на диспетчерський центр та на підземне сховище газу (ПСГ), - повідомив голова російського газового концерну Олексій Міллер прем'єр-міністрові РФ Володимиру Путіну.

Ющенко домовився з Президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим про створення спільної комісії з питань з'ясування ситуації із транспортуванням російського газу через територію України.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь