Переключиться на мобильную версию

Ющенко: Росія атакувала Україну, намагаючись захопити ГТС

Назад к разделу Финансы
Президент України Віктор Ющенко не виключає, що метою газової війни було прагнення переконати європейських споживачів російського газу в необхідності розвитку північної газової дороги до Європи, а також вирішити проблему з власністю української газотрансп.
Ющенко: Росія атакувала Україну, намагаючись захопити ГТС
Ющенко: Росія атакувала Україну, намагаючись захопити ГТС
president.gov.ua

"Так вийшло, що заручником цих стосунків (України і Росії у газовій сфері) стало європейське співтовариство. Я не виключаю того, що однією з цілей цієї кампанії було активізувати досить неперспективний проект Північного газопроводу і показати, що нинішня система вимагає альтернативи", - заявив він на прес-конференції у вівторок у Києві.

На думку Ющенка, метою "атаки" з боку Росії могла бути і українська ГТС.

"Я не виключаю, і це підтверджують деякі коментарі з російського боку, що під ці події ставилося прагнення змінити ідеологію управління, експлуатації і власності газотранспортної системи", - сказав Президент.

Ющенко серед цілей газового конфлікту також назвав з одного боку прагнення "розбурхати внутрішньополітичну ситуацію в країні, політично активізувати ті регіони, які дуже чутливі до україно-російських стосунків", і підірвати у населення віру у можливість влади вирішувати такі проблеми.

Президент заявляє, що "автором газового конфлікту з Росією є не Україна".

"Я хочу принципово підкреслити, що автором цього конфлікту є не Україна. Україна на рівні газотранспортної компанії до останньої букви, останнього пункту виконала усі умови, передбачені контрактом", - сказав Ющенко.

Коментуючи заяву російської сторони про те, що Україна саботує постачання газу в європейські країни, Президент зазначив, що поки не чув подібних заяв і про те, що "українська газотранспортна компанія не виконала хоча б один з пунктів узятих на себе зобов’язань".

Президент підкреслив, що "голослівні звинувачення, які йдуть з політичного рівня, і, дуже часто від керівників газотранспортних і газових структур Росії про так звану крадіжку Україною газу" не мають під собою жодних підстав і назвав їх "політичною демагогією".

"Я не пам’ятаю, аби російська сторона, як того вимагає арбітраж спільного контракту, подала звинувачення в офіційному порядку в арбітражний інститут Стокгольма", - заявив Ющенко.

Як повідомлялося, Ющенко відкидає звинувачення низки політиків у причетності його і його родичів до брудних газових схем.

Також Ющенко спростовує інформацію про те, що він нібито дав доручення прем’єр-міністрові Юлії Тимошенко повернутися з переговорів 31 грудня 2008 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь