Переключиться на мобильную версию

Газпром повторно надіслав Нафтогазу заявку на транзит газу

Назад к разделу Финансы
Газпром ще раз подав заявку на адресу Нафтогазу України на здійснення транзиту природного газу в обсязі 76,6 млн куб. м газу на добу за напрямом газовимірювальних станцій Суджа - ГІС Орловка і 22,2 млн куб. м за напрямом ГІС Суджа - ГІС Ужгород.

Про це сьогодні повідомив прес-секретар Нафтогазу Валентин Землянський та голова правління компанії Олег Дубина.

"Це та ж сама заявка, що була і вчора, і ми відповіли тим же, що не існує такої технічної можливості. Ситуація залишається та ж", - сказав Дубина.

Він також підкреслив необхідність підписання тимчасового технічного протоколу про транзит газу через територію України, хоча б на місяць.

"Якщо ми не будемо знати обсяги транспортування на цей період, інші параметри, ми не можемо забезпечити нормальне функціонування газотранспортної системи. Її тимчасові перебудови - це додаткові витрати, перш за все, газу", - сказав глава Нафтогазу.

За напрямом ГІС Суджа - ГІС Орловка газ, за заявкою Газпрому, повинен транзитуватися у країни Балканського півострова, Молдову і Туреччину, за напрямом ГІС Суджа - ГІС Ужгород - у Словаччину.

Нагадаємо, 13 січня у компанію Укртрансгаз надійшла факсограма від Газпрому, у якій повідомлялося про відновлення поставок транзитного газу з 9:00 за київським часом через газовимірювальну станцію Суджа в обсязі 76,6 млн куб. м на добу в напрямку ГІС Орловка.

Але, Нафтогаз попросив Газпром почати поставки газу не через ГІС Суджа, а через ГІС Валуйки и Писарівка. Газпром відмовив у цьому проханні.

Як пояснив Дубина, у випадку транзиту газу по маршруту Суджа-Орловка через необхідність реверсу газопроводів, які після відключення Росією газу працюють на внутрішній ринок України, без газу залишаться Луганська, Донецька, Одеська, частково Дніпропетровська області.

Газпром ж заявив, що Україна не має повноважень вибирати транзитні маршрути.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь