Переключиться на мобильную версию

МЗС України заявило, що МВФ може виділити нові кредити для ГТС

Назад к разделу Финансы
Заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв заявив про можливість залучення нових кредитів Міжнародного валютного фонду для модернізації української газотранспортної системи.
МЗС України заявило, що МВФ може виділити нові кредити для ГТС
Фото Олександра Носкіна

"Ми готові зробити все можливе для підвищення технічних здібностей нашої ГТС із транзиту газу. При невеликих капіталовкладеннях ми можемо збільшити постачання газу європейським споживачам до 30 млрд кубометрів у рік. Для цього потрібні невеликі ресурси в порівнянні із ресурсами, про які йде мова при таких гіпотетичних проектах як Південний потік або Північний потік", - сказав Єлісєєв сьогодні в Кабміні.

Він повідомив, що в Брюсселі 23 березня планується проведення міжнародної конференції з питань мобілізації фінансових ресурсів на модернізацію української ГТС.

"Можливо, будуть якісь кредити, можливо, міжнародного валютного фонду на модернізацію нашої газотранспортної системи", - припустив заступник міністра закордонних справ.

Єлісєєв також нагадав, що, за оцінкою Єврокомісії, у підвищення ефективності української ГТС і збільшення її потужності необхідно вкласти близько 2,5 млрд євро.

"Ми готові працювати в цьому напрямку з Єврокомісією. Я вважаю, що ця конференція в березні допоможе нам у цій справі, якщо деякі наші партнери не почнуть нам встромляти палиці в колеса", - резюмував Костянтин Єлісєєв.

Нагадаємо, у листопаді 2008 року МВФ затвердив для України кредитну програму stand by у розмірі SDR 11 млрд ($ 16,5 млрд), з яких НБУ вже отримав SDR 3 млрд.

У 2009 році надходження траншів МВФ заплановано на 15 лютого (SDR 1,25 млрд), 15 травня (SDR 2,5 млрд), 15 серпня (SDR0, 75 млрд), 15 листопада (SDR 2 млрд). Виділенню кожного чергового траншу повинен передувати позитивний висновок місії МВФ про виконання програми співробітництва.

У передостанній день 2008 року Президент і прем'єр-міністр України заявили про намір виконати економічну програму, яку підтримав МВФ, включаючи коригування бюджету, в тому числі в частині пенсійної реформи і політики доходів населення.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь