Переключиться на мобильную версию

Тимошенко пояснила зрив переговорів з Росією спробами зберегти RosUkrEnergo

Назад к разделу Финансы
Зрив переговорів між Україною і Росією щодо газу стався з вини низки українських політиків, які намагалися зберегти в схемі поставок російського газу швейцарського газотрейдера RosUkrEnergo, заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на прес-конференц.
Тимошенко заявляє про неприйнятність ціни $ 450 за тис. куб. м. російського газу
Тимошенко заявляє про неприйнятність ціни $ 450 за тис. куб. м. російського газу
Сайт Тимошенко

"Переговори, які успішно просувалися, починаючи з 2 жовтня по забезпеченню України природним газом за ціною $ 235 (за 1 тис. куб. м.) для українських споживачів і транзит в межах $ 1,7-1,8 (за 1 тис. куб. м. на 100 км. відстані), були зірвані тим, що українські політики намагалися зберегти RosUkrEnergo як тіньового корупційного посередника між Україною та Росією ", - сказала вона.

"Такі умови, які виголосила Росія НАК Нафтогазу - $ 450 за тис. куб. м. - при тому, що вартість транзиту не змінюється, безумовно, є неможливою для акцепту", - сказала Тимошенко.

Прем'єр підкреслила, що переговори про поставки газу буде продовжено, і "Україна буде проводити в конструктивному руслі переговори з РФ".

Україна знову вимагає від Росії надати технічний газ в обсязі близько 21 млн. куб. м. на добу для забезпечення транзиту близько 300 млн. куб. м. російського природного газу в Європу, заявила Тимошенко.

"Відкриття поставки природного газу в ЄС має супроводжуватися забезпеченням української газотранспортної системи (ГТС) 21 млн. куб. м. на технічні потреби з боку РФ", - сказала вона.

"ГТС України буде залишатися на 100% державною, і буде виконувати свої функції", - запевнила прем'єр.

Як повідомлялося, Тимошенко розраховує, що в ході її телефонної розмови з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним буде визначено подальший хід переговорів щодо постачання газу в Україну в 2009 році.

Україно-російський газовий конфлікт може поставити під загрозу незалежність країни, заявив радник прем'єр-міністра України з енергетичних питань Олександр Гудима.

Голова правління НАК Нафтогаз України Олег Дубина висловив переконання, що Росія не мала наміру підписувати з Україною контракт на постачання природного газу в 2009 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь