Переключиться на мобильную версию

Болгарія, Словаччина і Молдова закликали РФ і Україну терміново вирішити газову проблему

Назад к разделу Финансы
Сьогодні, 14 січня, прем'єр-міністри Болгарії, Словаччини і Молдови закликали Росію і Україну якомога швидше вирішити питання з транзиту газу, зазначивши, що це двостороння суперечка і одним з головних ризиків може стати питання довіри до України і Росії.

Так, в ході зустрічі в середу в Москві прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна з прем'єр-міністрами Болгарії, Словаччини і Молдови прем'єр-міністр Болгарії Сергій Станішев заявив, що "найбільший ризик для України і Росії може полягати у питанні довіри до них".

За його словами, суперечка між Росією та Україною "не повинна перетворювати в заручники треті країни".

Болгарський прем'єр закликав якомога швидше знайти вирішення питання транзиту газу, зазначивши, що привіз низку конкретних пропозицій, у тому числі технічного характеру.

У свою чергу прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо зазначив, що й українська, і російська сторони надають різні документи, але "ми не можемо бути суддями" у двосторонньому питанні.

Водночас, він підкреслив, що європейські країни є "заручниками положення". За його словами, у Словаччині підписано договір про поставки газу, за якою країна платить світові ціни за газ, тому необхідно прибрати всі перешкоди в транзиті. За його словами, є низка пропозицій, які необхідно обговорити на експертному рівні.

Прем'єр-міністр Молдови Зінаїда Гречана заявила, що в Молдові "дуже складна ситуація", особливо в Придністровському районі, який практично відключено від поставок газу. За її словами, споживання газу промисловими підприємствами в Молдові вже знизилося на 50%.
"Це питання має вирішуватися між економічними агентами", - сказала прем'єр-міністр Молдови. "Дуже сподіваємося, що питання скоро вирішиться, так як наші споживачі не розуміють, чому повинні мерзнути, коли є контракт на поставку газу", - сказала вона.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь