Переключиться на мобильную версию

Країни Європи готують позови проти України та Росії

Назад к разделу Финансы
Країни Європи, які постраждали через газову суперечку між Україною і Росією, можуть подати до суду на протиборчі сторони конфлікту.
Європейські країни мають претензії до України і Росії
Європейські країни мають претензії до України і Росії
briansk.ru

Зокрема, сербська національна газова корпорація (SRBIJAGAS) розглядає можливість подати позов проти України через газову кризу. Про це заявив голова SRBIJAGAS Душан Баятовіч, повідомляє європейське Інтернет-видання EU Business.

Водночас грецька газова компанія Greek Public Gas Corporation (DEPA) може подати до суду на Газпром за зрив постачань газу транзитом через Україну, заявив у середу в інтерв’ю інтернет-виданню газети Катімеріні глава компанії Макіс Папагеоргіу.

"За контрактом з Газпромом російська фірма виплачує компенсацію у разі, якщо вона не може поставити ту кількість газу, про яку було домовлено. DEPA почне судові дії після відновлення постачань", - сказав Папагеоргіу. За його словами, сума компенсації може скласти 1 мільярд євро.

Разом з тим, Польща не має наміру позиватися з Україною через ненадходження російського газу, повідомив Президент Польщі Лех Качинський на спільній з Президентом України Віктором Ющенком прес-конференції.

Він зазначив, що переважна більшість польських металургійних підприємств працюють на вугіллі, і лише два великих підприємства використовують газ.

Водночас використання газу в Угорщині, при збереженні нинішніх технічних і погодних умов, продовжуватиметься без введення нових обмежень ще впродовж одного тижня, навіть якщо імпорт газу через Україну не відновиться, заявив у середу міністр транспорту, телекомунікацій і енергетики Угорщини Саба Мольнар.

Нагадаємо, сьогодні Ющенко запропонував Росії подати на Україну до суду у разі наявності у неї доказів несанкціонованого відбору українською стороною російського газу, призначеного для Європи.

Росія, у свою чергу заявила, що неодмінно звернеться до міжнародного арбітражного суду у зв’язку з діями України.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь