Переключиться на мобильную версию

В Газпромі заявляють про достатню кількість газу для поставок в Європу

Назад к разделу Финансы
Росія має достатньо газу для забезпечення поставок споживачам Європи, підземні сховища заповнені вище за планові рівні.
В Росії газу вдосталь
В Росії газу вдосталь
www.expert.ru

Про це заявив журналістам офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов. 

Зі слів представника Газпрому, заява української сторони про те, що Російська Федерація і Газпром не володіють достатньою кількістю природного газу для відновлення транзиту європейським споживачам, явно розрахована на людей далеких від газової промисловості, які забули уроки економічної географії. Росія як жодна інша країна в світі багата корисними копалинами і особливо природним газом. У Росії найбільші в світі доведені запаси газу - близько 48 трильйонів кубометрів (понад 27% світових запасів). 

При цьому, додав Купріянов, зараз підземні сховища в Росії заповнені значно вище за планові рівні.

Також Купріянов підкреслив, що Газпром в будь-який момент готовий відновити постачання в повному обсязі, як тільки Україна забезпечить для цього можливості транзиту. 

Купріянов розповів, чому російський газ другу добу не може перетнути кордон України і потрапити в Європу. Представник Газпрому пояснив, що це відбулося через блокування транзиту українською стороною, зазначивши, що Україна цинічно заблокувала транзит російського газу європейським споживачам, перекривши крани на вході, коли Газпром вже почав подавати його на вхід української газотранспортної системи.


Також він зазначив, що з російського боку на вході в ГТС України через ГВС Суджа крани відкриті, тиск робочий. 

Купріянов додав, що українська сторона відмовляється брати газ через ГВС Суджа і заявляє, що початок транзиту газу можливий тільки у разі його подачі через ГВС Писарівка і Валуйки, призначені насамперед для внутрішнього споживання України, і в разі відновлення запасів газу в транзитних магістральних газопроводах Нафтогазу України в обсязі 140 мільйонів кубометрів. 

"Все це свідчить про те, що Україна не здатна заповнити несанкціоновано відібраний із системи російський газ і відновити транзит", - зазначив Купріянов.


Він підкреслив, що створена Україною кризова ситуація наочно демонструє важливість переходу на ринкові загальноприйняті в Європі відносини в газовій сфері. 

Купріянов нагадав, що про жодні пільгові ціни для України мови більше бути не може. 

Говорячи про проблему технологічного газу, Купріянов в черговий раз нагадав, що забезпечення технологічним газом - прямий обов'язок транзитера і ніяких зобов'язань у Газпрому з постачання української сторони цим газом немає і ніколи не було. 

Раніше представник управління інформації Газпрому заявив, що необхідність подачі газу в напрямку України через газовимірювальні станції Суджа зумовлена тим, що цей маршрут був визначений основним для транзиту газу в Балканському напрямку в документах 2008 року між Нафтогазом і Газпромом, а також тим, що цей маршрут є найкоротшим і найбільшим. 

Як повідомлялося, президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що Україна відмовляється постачати газ транзитом саме за тими маршрутами, за якими завжди здійснювалися поставки європейським споживачам.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь