Переключиться на мобильную версию

Ъ: Стельмах йде у відпустку

Назад к разделу Финансы
Із четверга, 15 січня, голова Національного банку України Володимир Стельмах має намір піти у відпустку на невизначений термін, побоюючись своєї відставки, повідомляє газета КоммерсантЪ-Україна.
Стельмах має намір піти у відпустку на невизначений термін
Стельмах має намір піти у відпустку на невизначений термін
news.liga.net

Високопоставлене джерело в НБУ вчора повідомило газеті, що з 15 січня голова Нацбанку Володимир Стельмах йде у відпустку. "Ви ж бачите, як розпалюються наші відносини з Кабміном, який всіляко тисне на голову, тому він на правлінні повідомив, що поки що відпочине. На скільки днів він визначить собі відпустку, на 14 або 51, - невідомо. З четверга в. о. голови стає перший заступник Анатолій Шаповалов", - сказав чиновник.

Стельмах вирішив піти у відпустку саме в той день, коли депутати фракції БЮТ планували відсторонити його від виконання обов'язків. Ще у вівторок член ради Нацбанку, голова тимчасової слідчої комісії Ради з питань перевірки діяльності НБУ в умовах фінансової кризи Юрій Полунєєв (БЮТ) зареєстрував проект постанови № 3574, в якій йдеться про необхідність спочатку усунути Стельмаха від виконання службових обов'язків, а потім повторно звернутися до Президента Віктора Ющенка з вимогою його звільнити.

Коммерсантъ повідомляє, що вчора у Верховній Раді було зареєстровано два законопроекти, які вносять зміни до закону про Нацбанк: № 3607 стосується "підзвітності перед Верховною Радою", № 3602 - "посилення парламентського контролю".

Проектом № 3607 пропонується прописати в ст. 18 закону Про НБУ, що звільнення голови Нацбанку відбувається "не за поданням Президента", а після "визнання Верховною Радою недовіри за результатами звіту голови Нацбанку". Ця ж норма закріплюється у ст. 51.

Документ № 3602 передбачає звільнення голови НБУ не тільки за поданням Президента, а й "у випадку прийняття Верховною Радою рішення про його звільнення". Тоді його обов'язки починає виконувати голова ради Нацбанку (зараз це Петро Порошенко).

Як повідомлялося, 26 грудня минулого року Рада висловила недовіру голові і правлінню Національного банку України, а також вимагала від Президента внести на її розгляд подання на звільнення Стельмаха із посади голови НБУ.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь