Переключиться на мобильную версию

Ъ: Бензин дорожчає через девальвацію гривні

Назад к разделу Финансы
В Україні розпочалося нетрадиційне, для зимового періоду, зростання цін на автомобільне паливо - за перші дві декади січня нафтопродукти подорожчали в середньому на 3-4%. Основною причиною цього називають девальвація гривні, пише Коммерсант-Украина у стат.
Бензин дорожчає через девальвацію гривні
Бензин дорожчає через девальвацію гривні
autocentre.ua

При цьому газета відзначає, що найближчим часом до цього фактору додасться ще один - підвищення акцизу на бензин - відповідний законопроект вступив у силу 10 січня.

У консалтинговій компанії UPECO, що займається моніторингом роздрібних та оптових цін на нафтопродукти, кажуть, що з кінця минулого року ціни на автомобільне паливо зросли в середньому по Україні на 3-4%.

Так, з 28 грудня 2008 року по 13 січня 2009 року Аі-76 подорожчав на 3,89%, до 4,54 грн/л, Аі-92 - до 4,85 грн/л (3,41%), АІ -95 - до 5,04 грн/л (3,06%), дизпаливо - до 5,6 грн/л (4,08%).

Підвищення цін почалося на заправках Укрнафти (на 50% належить державі), що володіє найбільшою у країні мережею АЗС, розповіли Коммерсант-Украина у нафтовій компанії ЛУКОЙЛ. "Першою почала Укрнафта, а ми за нею підтяглися", - зазначають у компанії.

Водночас, офіційно в Укрнафті цінову ситуацію на АЗС не коментують. Але джерело в компанії повідомило, що ціни почали рости через девальвацію гривні: "Не всі нафтопродукти, які продаються на АЗС України, - продукти переробки української нафти на українських нафтопереробних заводах".

За словами джерела, подорожчання сьогодні не настільки значне, як могло бути - ціни зросли не так стрімко, як долар.

За даними системи UkrDealing.com, з 29 грудня 2008 року по 13 січня долар подорожчав на 10,35%, до 8,8983 грн/$.

"Ми могли дати ще більший ріст, але ціна в Україні регулюється адміністративними методами", - сказав співрозмовник газети.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет зараз розслідує справу за фактом зростання цін на нафтопродукти, яке почалося у середині грудня.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь