Переключиться на мобильную версию

Україна може розпочати постачання газу в Словаччину за схемою заміщення

Назад к разделу Финансы
Україна вивчає можливість здійснення постачань газу в Словаччину за запропонованою Росією схемою заміщення, повідомив міністр палива та енергетики України Юрій Продан.

"Ми вивчаємо цю позицію. Нафтогаз повинен дати свої пропозиції", - сказав він, не уточнивши подробиць.

Нагадаємо, вчора Газпром повідомив, що постачання газу в Словаччину і Молдову може бути організовано шляхом обміну обсягами газу між Газпромом та Україною.

* * *

Нагадаємо, Нафтогаз України ще на початку тижня заявив про неможливість технічно реалізувати заявки на транзит обмеженого обсягу газу, що подаються Газпромом в якості експерименту, за нетрадиційним маршрутом через вимушену роботу української ГТС в реверсі на окремих ділянках після повного припинення Газпромом постачань газу 6-7 січня.

Тоді НАК звернулася до Газпрому із пропозицією подати зазначений обсяг газу з інших ГВС, а також відновити транзит по всіх напрямках і в колишніх обсягах - понад 300 млн куб. м на добу і підписати відповідну тимчасову технічну угоду. Однак російська сторона поки що ігнорує ці пропозиції.

Крім того, європейський комісар з енергетичних питань Андріс Пієбалгс повідомив у середу, що європейські експерти підтвердили, що використання пропонованого Росією маршруту є складним, або зовсім неможливим.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь