Переключиться на мобильную версию

Україна передала Росії свої варіанти ціни на газ і його транзит

Назад к разделу Финансы
Українська сторона в переговорному процесі щодо співпраці в газовій сфері надала російській стороні кілька варіантів розрахунків ціни на газ і транзитної ставки на основі економічного обґрунтування в порівнянні з реально існуючими цінами в країнах Централ.

Як повідомили в прес-службі Президента, про це заявив Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Він зазначив, що при розрахунку, в першу чергу, враховувалися ті країни, які технічно і географічно близькі до нашої держави за умовами імпорту, транзиту і зберігання газу, зокрема, Словаччина, Чехія і Німеччина.

При формуванні цінової пропозиції українська сторона виходила з домовленостей, досягнутих президентами України та Росії у лютому 2008 року, підписаного керівниками урядів двох країн меморандуму та угоди, підписаної керівництвом НАК Нафтогаз України і ВАТ Газпром про трирічний період поступового переходу до ринкових цін на газ для України і транзитну ставку.

"З огляду на ці домовленості, економічно обґрунтована базова ціна в першому кварталі 2009 року повинна коливатися від 192,6 доларів за тисячу кубічних метрів газу при транзитній ставці в 2,2 долара до 218,8 доларів за ставкою в 2,47 долара", - зазначив Соколовський.

"При цьому не враховувалися існуючі до 31 грудня минулого року пільги в ціновій політиці щодо постачання російського природного газу: близько 50 відсотків на ціну за газ і транзитну ставку", - додав він.

За словами Соколовського, українська сторона готова відкрито і прозоро пояснити й обґрунтувати кожну цифру на основі реальних цінових параметрів, зафіксованих у відповідних контрактах, які існують між ВАТ Газпром і газовими компаніями європейських країн.

"Разом з тим, хочу зазначити, що російська сторона в переговорному процесі пропонує Україні ціну, яка суперечить економічному обґрунтуванню і здоровому глузду", - підкреслив Соколовський.

Як повідомлялося, Україна запропонувала Європі розглянути можливість перейти на купівлю газу на російсько-українському кордоні.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь