Переключиться на мобильную версию

Росія вважає, що Україна виявилася неготовою до ринкових відносин у газовій сфері

Назад к разделу Финансы
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що постачання газу в Європу припинилися з вини України, яка хотіла ринкових умов, але виявилася неготовою до ринку.
Лавров: грати треба за ринковими правилами
Лавров: грати треба за ринковими правилами
АР

"Усі хотіли ринку, от ми всі живемо в ринку, і грати треба за ринковими правилами. Це повністю стосується і нинішньої ситуації з проблемами, що виникли з вини України в газопостачанні Європи", - сказав Лавров у п'ятницю на прес-конференції в Москві.

Лавров також заявив, що Росія сподівається на те, що країни, зацікавлені в якнайшвидшому вирішенні проблеми транзиту російського газу до Європи, візьмуть участь у газовому саміті в Москві.

"Що стосується кола учасників газового саміту, то запрошення направлено всім тим, хто так чи інакше пов'язаний з цією ситуацією. Ми сподіваємося, що ті, кому цікаво скоріше цю проблему врегулювати, прибудуть на саміт у Москві, який відбудеться завтра", - сказав Лавров.

Крім того, він заявив, що на газовий саміт у Москві запрошено не тільки членів ЄС, "але і таких країн, як Сербію, яка теж відчуває серйозні труднощі".

"Можна нічого не робити. Когось це влаштовує, але нас це не влаштовує. Ми реально дбаємо про те, як населення європейських країн почуває себе у цей період в умовах, коли газ через Україну не проходить. Ми хочемо цю проблему вирішити. Якщо комусь це не цікаво, то не змусимо ж ми приїжджати в Москву, якщо вони цього не хочуть", - заявив Лавров.

Лавров також зазначив, що європейські держави повинні проявити солідарність, щоб переконати Україну не перешкоджати транспортуванню російського газу в Європу.

"Євросоюз повинен проявити свою знамениту солідарність і пояснити українським колегам неприпустимість невиконання контракту на транзит російського газу в Європу, який діє і діятиме до кінця 2010 року", - заявив глава зовнішньополітичного відомства Росії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь