Переключиться на мобильную версию

Меркель: Потрібно прослідкувати, щоб російський газ не пропадав десь в Україні

Назад к разделу Финансы
Німеччина закликає знайти швидке вирішення газового конфлікту між Україною і Росією для відновлення постачань до Європи.
Меркель: Потрібно прослідкувати, щоб російський газ не пропадав десь в Україні
Меркель: Потрібно прослідкувати, щоб російський газ не пропадав десь в Україні
livetravel.ru

"Час йде. Ми знаємо, що балканські країни перебувають у складній ситуації", - сказала канцлер Німеччини Ангела Меркель після переговорів з російським прем’єром Володимиром Путіним.

"Дуже важливо знайти рішення цієї проблеми і для Газпрому, оскільки це (газ) є важливим джерелом прибутків", - сказала Меркель.

"Йдеться про конфлікт, який має бути вирішений. Це конфлікт між підприємствами, і політики змушені були втрутитися у цей конфлікт, тому що тут також є політичний вимір", - сказала канцлер Німеччини.

Меркель сказала, що міжнародні спостерігачі, що перебувають на території Росії і України, повинні простежити за тим, аби "той газ, який приготовлений Газпромом, не пропадав десь в Україні".

Росія і Німеччина домовилися про те, що спостерігачі за транзитом російського газу до Європи будуть розміщені уздовж усієї газотранспортної системи, - повідомила Меркель.

"Сьогодні йдеться не про створення консорціуму, а про деяку підготовчу фазу, яка дозволила б розпочати постачання російського газу до Європи", - зазначила Меркель.

"Європейський Союз зробить усе задля того, щоб пришвидшити ті переговори, які ведуться між Росією і Україною", - підкреслила Меркель.

Вона висловила сподівання, що "нам швидко вдасться знайти рішення, оскільки інакше напруга лише зростатиме". "Російський газ необхідний Європі", - додала Меркель.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Росії Володимир Путін повідомив, що домовився з канцлером Німеччини Ангелою Меркель про створення групи експертів для перевірки технічного стану газотранспортної системи України і визначення оптимальних потоків експорту російського газу до Європи.

Росія і європейські споживачі близькі до домовленостей, які можуть розблокувати ситуацію з транзитом газу з Росії через Україну, - заявив Путін.

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко сформулювала основні принципи переговорів з Російською Федерацією щодо газових проблем: жодних посередників; прямі стосунки НАК Нафтогаз України з ВАТ Газпром; взаємовигідні ціни на газ і транзит; українська власність ГТС; гарантія транзиту до Європи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь