Переключиться на мобильную версию

Фірташ виступає за створення газового консорціуму з Росією

Назад к разделу Финансы
Співвласник RosUkrEnergo Дмитро Фірташ виступає за створення газового консорціуму з РФ.
Фірташ пропонує звернутися до російського уряду з пропозицією
Фірташ пропонує звернутися до російського уряду з пропозицією
фото Амідова
Про це він заявив в ефірі програми Свободa на Інтері.

"Мені здається, сидіти як собака на сіні - це абсолютно неправильно. Я не кажу, що ми повинні віддати українську ГТС комусь. Але ми повинні визначити дві речі: що таке система (газотранспортна) і для чого вона призначена. Система призначена для того, щоб вона була наповнена газом... Я вважаю, що консорціум потрібен. Але в іншій сфері. Країні бракує газу", - сказав він.

Фірташ пропонує звернутися до російського уряду з пропозицією: "Ми вклали в консорціум трубу, а ви покладете в трубу газові родовища". При цьому, за його словами, обидві країни нічого не втрачають.

Фірташ також заявляє, що "11 млрд куб. м газу знаходиться мого і 8 млрд кубів газу знаходиться моєї дочірньої компанії. Ви закачали більше 12 млрд куб. м газу. Це все, з якого 4 млрд - власного видобутку".

Також Фірташ спростовує звинувачення прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в причетності до зриву газових переговорів 31 грудня 2008 року в Москві.

"Ми говоримо про те, що 31 грудня я втрутився у процес і розірвав переговори між Україною і Росією. Це заявляє прем'єр-міністр. Як я можу втрутитися в цей процес? Ведуть переговори дві держави, що Україна і Росія. Ну не можна ж все вішати на одну людину. Я до цього точно ніякого стосунку не маю, і переговори я не вів", - сказав він.

Як повідомлялося, екс-міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявляє, що "у нас сьогодні 10 днів, щоб уникнути техногенної катастрофи".

Перший віце-прем'єр України Олександр Турчинов сподівається, що під час зустрічі прем'єр-міністрів України і Росії Юлії Тимошенко і Володимира Путіна в суботу в Москві буде розблоковано поставки газу в Європу і підписано документи щодо поставок газу в Україну.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає причиною газового конфлікту неконсолідованість української влади.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь