Переключиться на мобильную версию

Черномирдін вважає, що Україна залишиться зі своєю ГТС сам на сам, з порожньою трубою

Назад к разделу Финансы
Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін вважає, що якщо ситуацію з транзитом російського газу в Європу не буде залагоджено, то надалі Росія може забезпечити поставки газу, оминаючи Україну.
Україна грає з вогнем
Україна грає з вогнем
image.newsru.ua

Про це він заявив в ефірі програми Вести недели в неділю, 18 січня. 

"Ну якщо вже питання постане далі, так ми взагалі можемо обійти Україну. Якщо вони цього хочуть - вони цього доб'ються. Вони сьогодні дуже близькі до того, щоб залишитися зі своєю газотранспортною системою сам на сам, з порожній трубою", - зазначив Черномирдін. 

На прохання дати свою оцінку ситуації, яка склалася, посол відреагував категорично: "Часом мені цю маячню - по-іншому я це не можу назвати - коментувати і важко, і неприємно. Балаган".

При цьому Черномирдін поклав всю провину на ситуацію, що склалася, на українську сторону. "Вважав і вважаю - все виходить звідси, від керівництва України. Або вони не розуміють, що роблять, або розуміють і роблять спеціально", - сказав він. 

На думку Черномирдіна, який в минулому був міністром газової промисловості СРСР і стояв біля витоків створення Газпрому, в жодному разі не можна було доводити ГТС України до сьогоднішнього стану. Технічно переспрямування газових потоків і спустошення труби може призвести до того, що газопровід не можна буде запустити, може призвести до аварії на ГТС або на компресорної станції. 

Він не виключив, що керівництво України, можливо, не зовсім самостійне у прийнятті подібних рішень, висловивши при цьому обурення безвідповідальністю прийнятих рішень. "Такі речі, коли мова йде про державу, твою державу, ти несеш відповідальність перед усім народом, - хто б не підказував, чого б не підказували, - це найбільша відповідальність", - підкреслив російський посол.

Коментуючи твердження, які звучали з української сторони, про те, що нинішня ситуація склалася так, тому що в Росії мало газу, Черномирдін сказав: "Це хто говорить - у нього мозків мало, якщо він говорить такі речі. Ми на найближчі 100 років забезпечені". 

Як повідомлялося, посол РФ в Україні Віктор Черномирдін вважає, що український борг за поставлений з Росії природний газ має бути погашений, а також сумнівається в тому, що ціна російського газу для України в 2009 році зросте до $ 400 за тисячу кубометрів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь