Переключиться на мобильную версию

Український експерт назвав газові домовленості повним фіаско Києва

Назад к разделу Финансы
Експерт із енергетичних питань Олександр Нарбут заявив, що українсько-російські домовленості щодо газу означають капітуляцію Києва у газовому протистоянні.
Україна піддалася тиску
Україна піддалася тиску
premier.gov.ru

Як пише Німецька хвиля, у першому кварталі 2009 року ціна російського газу для України повинна скласти 376 доларів за тисячу кубометрів, що на 20 відсотків менше, ніж середньоєвропейська ціна.

Нарбут здивований, чому український прем'єр Юлія Тимошенко погодилася із цими умовами, не переглянувши умови транзиту.

"Ця домовленість нагадує повне фіаско української газово-енергетичної політики. Принаймні, це свідчить про недостатнє розуміння, чого це може коштувати українській економіці. Адже ставка транзиту залишається незмінною, а її і так занижено", заявив експерт.

Аналітик звернув увагу на те, що збитки України у зв'язку із низькою ставкою транзиту щорічно складають 3,5 млрд доларів. На думку експерта, Україна піддалася тиску, нічого не отримавши натомість.

"Те, що газотранспортна система залишається у власності України нічого не значить. Ми розуміємо, що при такому рівні цін на газ українська промисловість втратить конкурентоспроможність, не кажучи вже про інші наслідки цього програшу", - підсумував Нарбут.

Нагадаємо, за результатами переговорів Тимошенко і Путіна, Газпром вперше за багато років почне продавати газ Нафтогазу безпосередньо, але за відмову від послуг посередника RosUkrEnergo Україні доведеться платити в I кварталі 2009 року $ 360 за тисячу кубометрів.

Як повідомлялося, на думку лідера Партії регіонів Віктора Януковича, якщо ціна газу для України перевищить 250 доларів за тисячу кубометрів газу, це стане крахом для економіки країни.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь