Переключиться на мобильную версию

Литвин поспілкувався з Дубиною і назвав ціну на газ для України

Назад к разделу Финансы
Глава Верховної Ради України Володимир Литвин заявив, що ціна на газ для України складе, приблизно, 240-250 доларів за тисячу кубометрів.
Литвин назвав ціну газу для України
Литвин назвав ціну газу для України
АР

Про це спікер українського парламенту сказав сьогодні, коментуючи домовленості щодо газових питань між прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко та прем'єр-міністром Російської Федерації Володимиром Путіним.

Литвин повідомив, що стосовно цього мав розмову з головою НАК Нафтогаз України Олегом Дубиною і послом України в Росії Костянтином Грищенком.

"Ціна, приблизно, протягом року, якщо буде підписано ці документи, становитиме в межах 240-250 доларів", - зазначив він.

Цю ціну, за словами спікера, буде сформовано із урахуванням того, що протягом року ціни на газ зменшуватимуться, як це відбувалося з ціною на нафту.

"Тобто, я сподіватимуся, що ми вийдемо на те, із чого починали", - сказав Литвин.

Також він зазначив, що остаточне з'ясування питання, кому належить газ, який закачано в українські сховища, і через який, за його словами "зараз відбувається сварка", дасть можливість "зробити газ дешевшим у межах 10-15 доларів".

Крім того, спікер зауважив, що на сьогоднішній день головне завдання влади - думати над тим, як адаптувати українську економіку, зокрема житлово-комунальну сферу, до нової ціни на газ. На перше місце, на думку Литвина, має вийти це питання, а не політичні процеси, які розвиватимуться в результаті прийнятого рішення.

Політики, переконаний Литвин, намагатимуться звинувачувати один одного в невдалих домовленостях щодо нової ціни на газ. "Україні доведеться перехворіти, як колись перехворіли у питаннях із забезпеченням України нафтопродуктами", - сказав він.

Водночас, голова Ради позитивно оцінив результати газових переговорів у Москві: "У тому плані, що ми вийдемо з глухого кута, що протистояння у газовій сфері завершиться". "Тому що програли всі, переможців не буде", - резюмував він.

Нагадаємо, сьогодні Юлія Тимошенко вилітає в Москву для участі в підписанні газових контрактів між Україною і Росією.

Домовленість про ціну на газ для України і транзитний тариф було досягнуто на переговорах прем'єрів України і РФ, які завершилися в ніч на неділю в Москві.

Згідно із домовленостями, Україна може закупити газ у Росії в 2009 році за європейською ціною мінус 20%, при цьому у РФ буде пільговий тариф на транзит газу за ставкою 2008 року. Ціна на газ у першому кварталі 2009 року для країн-сусідів України становить 470 доларів за одну тисячу кубометрів. У 2008 році Україна купувала газ по 179,5 доларів за тисячу кубометрів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь