Переключиться на мобильную версию

Соколовський: Ціна на газ для України з урахуванням знижки має скласти $199

Назад к разделу Финансы
Уповноважений президента України з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявляє, що середньорічна ціна газу для країни у 2009 році з урахуванням 20%-вої знижки повинна скласти $199 за тисячу кубометрів.

"Середньорічна ціна газу для українських споживачів на україно-російському кордоні повинна була б складати $199", - сказав Соколовський.

Також він зазначив, що в разі збереження на 2009 рік Україною для Росії транзитної ставки 2008 року ($1,7 за тисячу кубометрів на 100 кілометрів) "порушується принцип паритету відносно приведення до ринкових значень і ціни на газ, і транзитної ставки".

У свою чергу Росія пропонує на перший квартал 2009 року встановити для України ціну на газ у $360 за тисячу кубометрів, - заявив Соколовський.

"Російська сторона пропонує на перший квартал 2009 року встановити для України фактичну ціну $360 за 1 тис. кубометрів природного газу, яка вираховується при 20% знижці від базової ціни $450. Отже, для України пропонується гірша ціна на газ, аніж для інших європейських країн", - сказав Соколовський.

Крім того, Соколовський заявив, що справедлива ставка транзиту на 2009 рік згідно з формульним підходом і 20% знижкою має складати $3,2 за тис. куб.

Раніше повідомлялося, що, за інформацією джерела  Інтерфакс-Україна, ціна на російський газ для України за підсумками 2009 року складе $235 за тис. куб. м.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь