Переключиться на мобильную версию

Яценюк пропонує зробити Нафтогаз українським газовим монополістом

Назад к разделу Финансы
Народний депутат Арсеній Яценюк (фракція Наша Україна - Народна самооборона) пропонує зробити НАК Нафтогаз України державним монополістом на вітчизняному ринку газу.
Яценюк пропонує зробити Нафтогаз українським газовим монополістом
Яценюк пропонує зробити Нафтогаз українським газовим монополістом
pics.rbc.ua

Про це він сказав в ефірі 5-го каналу. 

Яценюк повідомив, що сьогодні в парламенті зареєстровано поданий ним законопроект Про встановлення державної монополії на ринку природного газу. Згідно з цим проектом закону, Нафтогаз визначається як національна акціонерна компанія, яка є монополістом, що займаються закупівлею газу за кордоном, продажем його споживачам і має виключне право на його експорт. 

Яценюк зазначив, що в Україні газ власного видобування повинен продаватися виключно на аукціонах. 

Він зазначив, що законопроектом передбачена пряма норма, яка забороняє існування компаній-посередників на газовому ринку. "Мова йде виключно про державну монополію", - сказав Яценюк.

На його думку, цей законопроект повинні підтримати всі народні депутати, які повинні довести, що вони на ділі, а не словах виступають проти посередників на газовому ринку. 


На переконання Яценюка, важливо, щоб не сталося так, що одну фірму випихнули, а іншу хочуть впихнути на газовий ринок. 

Відповідаючи на запитання журналіста, чи можна зробити висновок, що на сьогодні компанія РосУкрЕнерго піде з газового ринку України, Яценюк відповів: "Напевно, з українського газового ринку, швидше за все, так". 

Він зазначив, що наскільки можна зрозуміти, наразі ця компанія не дуже й присутня на українському ринку газу, просто різні посередники борються між собою і з Газпромом за ринки країн Європи. 

"Тому це їхня справа, нехай вони собі змазують там голову і плечі", - сказав Яценюк.

Крім того, Яценюк вважає нормальною для України ціну на російський газ у $ 250 за 1 тис. куб.м. 

При цьому Яценюк вважає за необхідне підвищення ціни на транзит російського газу територією України, щоб ми не дотували російський Газпром. 

Водночас, зі слів Яценюка, якщо ціна на газ для України буде вищою за $ 250 за 1 тис. куб.м., то це буде неприйнятно. 

Водночас екс-спікер висловив сумніви в доцільності у встановленні для України пільг, зокрема, мова йде про знижку в 20%. 

"Це з тієї ж категорії, що й сир в мишоловці ... Не треба нас робити щасливими за наші гроші", - додав він.

Також Яценюк підкреслив, що аналізувати підписаний контракт можна буде після ознайомлення з ним. 

"Я так розумію, що з транзиту питання не вирішено, принаймні в поточному році. І тут будуть дуже серйозні труднощі для НАК Нафтогаз України. Вони можуть бути нівельовані одним шляхом - це якщо Росія буде дешевою ціною спеціально надавати так званий технологічний газ ... За таких обставин можна вести дискусію, що 1,7 залишити (1,7 - $ 1,7 за 1 тис. куб.м на 100 км) ", - зазначив екс-спікер. 

Нагадаємо, Росія та Україна в понеділок в Москві підписали 10-річний контракт на постачання газу споживачам України. 

Представники Газпрому і Нафтогазу вивчають ситуацію, пов'язану з юридичними наслідками нездійснення транзиту російського газу європейським споживачам.Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь