Переключиться на мобильную версию

Єврокомісія очікує відновлення постачань російського газу

Назад к разделу Финансы
Доказом дієвості російсько-української домовленості з газу буде поновлення поставок російського газу в Європу, Єврокомісія розраховує, що вони будуть відновлені вже у вівторок.
Єврокомісія очікує відновлення постачань російського газу
Єврокомісія очікує відновлення постачань російського газу
АР

Про це заявив у понеділок, 19 січня, голова представництва Єврокомісії в Москві Марк Франко в ефірі радіостанції Ехо Москви. 

Зі слів Франка, тут потрібно було вирішити багато технічних деталей, і ми задоволені, що всі ці питання було вирішено і угоди підписано. Тепер чекаємо наступного кроку - потік газу. 

Зі слів європейського дипломата, доказ дієвості цієї угоди - надходження газу в Європу. 

"Ми сподіваємося, що це рішення приведе до відновлення поставок газу завтра", - зазначив європейський дипломат. 

Також Франко заявив, що присутність спостерігачів ЄС на газорозподільних станціях Росії та України перестане бути необхідною, коли довіру між Москвою і Києвом щодо обсягу російського газу, котрий надходить через Україну в Європу, буде повністю відновлено. 

Франко підкреслив, Єврокомісія відкличе спостерігачів, якщо в майбутньому довіру між Росією та Україною відносно того, що потік газу буде нормальним і що питання може контролюватися без допомоги Європи, буде відновлено. 

"Ми сподіваємося, що завтра наші спостерігачі переконаються, що газ дійсно надходить", - додав він. 

Європейський дипломат нагадав, що європейські спостерігачі були спрямовані на газорозподільні станції на прохання Росії. 

У свою чергу, чеське президентство в Європейському Союзі розглядає контракт, підписаний між ВАТ Газпром і НАК Нафтогаз України, як підтвердження домовленостей, досягнутих в суботу між прем'єрами Росії і України. Вирішальним для ЄС буде безпосереднє надходження газу. 

Мова про це йде в коментарі чеського президентства, поширеному в понеділок в Брюсселі. 

Як заявив президент Енергетичної ради, міністр промисловості і торгівлі головуючої в ЄС Чехії Мартін Рімана, підписання контракту - перший практичний крок, зроблений обома сторонами, що може привести до відновлення поставок в ЄС. Тим не менш, необхідно залишатися обережними оптимістами. Для ЄС вирішальним моментом буде момент, коли відновлення поставок буде спостерігатися на його кордоні . 

У заяві також зазначається, що інституції ЄС і країни-члени продовжать спостерігати за ситуацією, а газова координаційна група на засіданні в понеділок дала оцінку впливу газової кризи і вжитим заходам. 

Нагадаємо, що в понеділок, 19 січня, НАК Нафтогаз України і ВАТ Газпром підписали договір купівлі-продажу газу на 2009-2019 роки. 

Як заявив голова уряду РФ Володимир Путін на прес-конференції в Москві, Газпром отримав вказівки почати поставку газу за всіма напрямками, запропонованих українськими партнерами і в повному обсязі виконає денну заявку європейських споживачів.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь