Переключиться на мобильную версию

Балога: Ціна газових угод Тимошенко може виявитися занадто високою для України

Назад к разделу Финансы
Домовленості про постачання російського газу, яких досягнуто прем'єрами України і Росії Юлією Тимошенко та Володимиром Путіним, викликають багато питань і зауважень як у результаті двосторонніх переговорів, так і через непрозорість прийнятих рішень, вважа.

Він звернув увагу, що в Москві так і не було названо конкретну ціну російського газу, що імпортується в Україну. "Водночас, було оголошено дуже приблизний ціновий коридор, що не дає можливості точно визначити, яким буде навантаження вартості газу на вітчизняну економіку та житлово-комунальну сферу. Тому не виключено, що вже в лютому промислові підприємства та населення побачать у платіжках за спожитий газ значно вищі цифри до оплати. Як наслідок, зменшиться кількість споживачів, які зможуть розрахуватися за дорогі енергоносії, що призведе до моментально росту боргів на внутрішньому газовому ринку", - зазначив Балога, повідомляє прес-служба Президента.

Він назвав факт приховування ціни на російський газ підставою для підозр у корупції.

"Два дні на розрахунок точної вартості газу для України, які попросила Тимошенко, дають їй простір для вільних імпровізацій із формулою ціни. Складається враження, що уряд спочатку купив занадто великі туфлі, а вже потім буде думати, як ходити в більшому на кілька розмірів взутті", - сказав Балога.

Глава Секретаріату назвав неприйнятним визначення вартості російського газу для українських споживачів від ціни у $ 450 за 1000 куб. м, "яку останні місяці нав'язує Москва". "Якщо уряд буде виходити саме з цієї цифри, тоді Україна може отримувати паливо мінімум по $ 360. Проте зовсім недавно, 1 січня цього року, прем'єр у спільній із Президентом заяві визнала економічно обґрунтованою ціну у $ 201 за 1000 куб. м", - зазначив він, додавши, що у різниці між цими цифрами "може ховатися корупційна складова українсько-російських газових угод".

"Ключові держави Євросоюзу - Німеччина, Австрія, Словаччина - зараз купують газ за ціною, меншою $ 300 за тисячу кубів. Водночас, Україна змушена імпортувати паливо за значно вищою ціною", - наголосив Балога.

За його словами, справжній зміст підписаних контрактів стане зрозумілим уже в лютому-березні, коли споживач отримає газ не в телевізорі за "дуже вигідною ціною", а в своїх трубах і котельнях. "Тоді Тимошенко отримає дуже багато запитань, ось тільки навряд чи дасть на них зрозумілі відповіді. Виглядають цілком ймовірними прогнози експертів про те, що ціна газових "перемог" прем'єра виявиться занадто високою для України", - зазначив глава Секретаріату.

Балога підкреслив важливість забезпечення балансу бюджету Нафтогазу України, оскільки в Кабміні може "знову виникнути спокуса компенсувати втрати за спожитий газ саме за рахунок НАК, як це було в минулому році". Він застеріг від будь-яких дій, які можуть поставити Нафтогаз на кордон штучного банкрутства, і висловився за необхідність обговорення фінансового положення НАК на одному із найближчих засідань Ради національної безпеки і оборони.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України заявляє про "газову атаку" Росії з метою дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні, зруйнувати її газотранспортну систему і підбурити проти неї європейських партнерів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь