Переключиться на мобильную версию

Опитування: Більшість українців вважають, що краще платити за газ більше і не залежати від Росії

Назад к разделу Финансы
Згідно даних опитування про ставлення громадян України до газового конфлікту, близько 54% українців вважають, що краще оплачувати газ за європейськими цінами і бути незалежними від Росії.
Третина українців вважає, що Росія хоче взяти під контроль українську газотранспортну систему
Третина українців вважає, що Росія хоче взяти під контроль українську газотранспортну систему
reuters

Крім того, 82% українців вважають, що перекриття газу Росією має політичне підґрунтя.

Про це сьогодні повідомив директор Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Рубан.

За його інформацією, 2 / 3 опитаних відповіли, що українська газотранспортна система має належати виключно Україні, і лише 12% респондентів вважають, що Україні та Росії. При цьому 26% опитаних вважають, що найбільше перешкоджає передачі української газотранспортної системи Росії Віктор Ющенко, 18% - Юлія Тимошенко і 7% - Віктор Янукович.

Також Рубан повідомив, що близько 82% українців вважають, що перекриття газу Росією носить переважно політичне підґрунтя.

Згідно з результатами опитування, половина українців вважає, що Росія не мала права перекривати газ Україні. Третина опитаних вважає, що керівництво Росії таким чином хоче посилити свій вплив на українську владу, і стільки ж - взяти під контроль українську газотранспортну систему.

Третина респондентів вірить, що Росія зупинила постачання через борги України, а 15% вірять, що таким чином Газпром шантажує Україну, щоб вирішити свої фінансові проблеми.

При цьому 45% переконані, що, зупинивши поставки газу в Європу, Росія хоче дискредитувати Україну в очах Європи, а 28% вважають, що Газпром шантажує Європу, щоб вона змусила Україну віддати свою газову трубу. І 28% опитаних вірять, що Україна "крали" російський газ, який транспортувала в Європу.

Згідно з результатами опитування, 80% респондентів особисто не відчули припинення поставок російського газу Україні через зменшення тепло-або газопостачання у своєму домі. Тобто, українська влада змогла запобігти найгіршому сценарію конфлікту.

Також, згідно з результатами опитування, 54,3% респондентів вважають, що краще платити за газ за європейськими цінами, і бути при цьому незалежними від Росії. У той же час 31,3% опитаних вважають прийнятною меншу плату за газ у випадку залежності від Росії.

Опитування було проведено українською дослідницькою компанією GFK Ukraіne методом телефонного інтерв'ю. Загальна вибірка опитування складає 600 респондентів. Вибірка репрезентативна щодо телефонізованого дорослого населення України в містах з кількістю мешканців понад 50 тисяч. Максимальна можлива похибка становить 4%. Опитування проводилося протягом 15-17 січня 2009 року.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь