Переключиться на мобильную версию

Ющенко: Газова війна піде Європі на користь

Назад к разделу Финансы
Президент України Віктор Ющенко вважає, що «газова війна» змусить Європу та Україну більш серйозно ставитися до газових домовленостей з Росією.
Ющенко переконаний, що газова війна пішла на користь і Україні, і Росії, і Європі
Ющенко переконаний, що газова війна пішла на користь і Україні, і Росії, і Європі
mastersofdepth.com

Про це він сказав сьогодні на спільній прес-конференції з Президентом Білорусі Олександром Лукашенком у Чернігові.

Ющенко зауважив, що "газова війна", яка була оголошена Україні 1 січня 2009 року, ще довго не буде сходити з перших шпальт. Він підкреслив, що "енергетична війна набагато небезпечніша, ніж мілітарна війна, оскільки вона за одну добу робить експансію або агресію на весь континент".

Ющенко підкреслив, що сьогодні є актуальним говорити про спільні виклики і зміну правил гри. "Це дія, від якої може залежати доля будь-якого громадянина, будь-якої держави", - сказав Президент, висловивши жаль з приводу того, що сьогодні газ став політикою, і дуже часто прагматичний та професійний підхід не дозволяє сформувати оптимальну ціну на газ.

Говорячи про конфлікт початку поточного року, Президент держави підкреслив, що "це той бій, в якому, переконаний, і Європа, і всі учасники вийшли з великими уроками". "На мій погляд, вже ніколи не буде газова політика такою, як вона була до 1 січня 2009 року. Вийдуть усі з уроками: Україна, Білорусь, Росія, Європейський Союз. Ми більше такими не будемо: безпечними, довірливими чи стороною, яка досить безоглядно вірить в усілякі домовленості", - сказав Ющенко.

Президент України вкотре наголосив, що Україна не відчуває жодної вини за ситуацію з припиненням постачання газу до Європи. Він знову висловив думку, що метою цієї акції була, серед іншого, дискредитація України в очах Європи.

При цьому Ющенко зауважив, що необхідно розуміти, що мова йде не про маленький двосторонній конфлікт, який завершився сьогодні з відновленням поставок газу, і необхідно говорити про висновки, які всі винесли з цієї війни.

Президент також подякував українській нації за терпіння, яке вона проявила у цьому конфлікті, а також за консолідацію суспільства.

Ющенко підкреслив, що сьогодні країна має навчитися по-іншому споживати газ, змінити енергетичну політику. "Нам потрібно по-іншому подивитись на національний енергетичний баланс. В тому числі, і щодо нафти та газу. Нам потрібно по-іншому подивитись на можливості чорноморського шельфу і почати реалізовувати відкриту національну політику в цьому питанні. Чим швидше, тим краще", - сказав Президент.

Як повідомлялося, 23 січня відбудеться засідання РНБО, на якому розглядатимуться досягнуті домовленості з Російською Федерацією щодо поставок газу, - заявив Президент України Віктор Ющенко.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь