Переключиться на мобильную версию

Європейські країни підтвердили відновлення поставок газу через Україну

Назад к разделу Финансы
Європейські країни, які залишилися без газу через конфлікт між Росією й Україною, підтвердили відновлення поставок російського палива з української сторони.


Про це повідомило агентство France Presse у вівторок увечері, 20 січня.

Так, про повне відновлення транзиту російського газу заявили Словенія й Австрія. Газ також почав надходити й у Чехію, однак до чеської сторони, зазначає агентство, дійшла поки лише перша частина запланованого палива. У Румунію, як очікується, газ почне надходити вже завтра.

Як повідомила головна словенська газова компанія Геоплін, поставки російського газу, який проходить транзитом через Україну, відновили у вівторок. За словами голови Геопліна Алоїза Слана, поставки російського природного газу в Словенію відновили о 17:00 за місцевим часом (18:00 за київським часом). Словенія купує в Росії 60% від загальних обсягів необхідного для країни газу. Інші 40% надходять у Словенію з Алжиру.

Як повідомив прес-секретар основного чеського газового оператора Рові-Трансгаз Мартін Халупскі, надходження газу з Росії було відзначено в Чехії після 18:00 за місцевим часом (19:00 за київським часом). Очікується поступове збільшення обсягів газу завтра, і система поступово повернеться до нормального режиму роботи.
Хорватія також у вівторок почала отримувати повний обсяг російського газу, який поставляється транзитом через територію України, повідомляє хорватський газовий дистриб'ютор, компанія Плінакро.

"Згідно з даними з вимірювальної станції Рогатец на кордоні Хорватії й Словенії, 100% обсягів газу, закупленого в Росії, надходять у газорозподільну систему Хорватії, починаючи з 17:00 за місцевим часом (18:00 за київським часом)", - говориться в розповсюдженому компанією комюніке.

Крім того, Угорщина очікує отримати 10 -11 млн. кубометрів російського газу через територію України до кінця вівторка, а також планує відновити поставки до їхнього нормального рівня в 30-34 млн. кубометрів до середи, говориться в заяві угорської газової компанії Фольдгазсалліто, опублікованій у вівторок увечері.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь