Переключиться на мобильную версию

Соколовський: Газпром отримав "фінансові наслідки", Європа - газ, а "Україна - втрати"

Назад к разделу Финансы
Результат газового протистояння, нав'язаного Росією, - позитивні фінансові наслідки для Газпрому.
Соколовський: Газпром отримав "фінансові наслідки", Європа - газ, а "Україна - втрати"
Соколовський: Газпром отримав "фінансові наслідки", Європа - газ, а "Україна - втрати"
glavred.info


Таку думку висловив в ефірі 5 каналу уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.
Відповідаючи на запитання, чи вважає він газові домовленості з Росією "поразкою", як їх назвав Президент України Віктор Ющенко, Соколовський зазначив: "Так виходить, що стартова ціна - 450 дол. за 1 тис. куб. м - є вищою ніж ціна для інших європейських країн - Угорщини, Словаччини. А ставка транзиту - найнижча у всій Європі - 1,7 дол."

За його словами, через те, що Україна має ставку транзиту не 4 дол., як мають Словаччина й Чехія, а 1,7 дол., країна недоодержить 3,4 млрд. дол.

Як зазначив міністр, "якби вийшли на 100% несправедливу ціну в 450 дол. за 1 тис. куб. м і 4 дол. ставку за транзит - ми б мали в плюсі 1 млрд. 150 млн. дол".

Він також додав, що в результаті підписання документів у понеділок, Газпром одержав "фінансові наслідки", Європа – газ, а "Україна зазнала втрат".

Соколовський також зазначив, що в секретаріат поки не надійшли навіть копії рішень, підписаних главами Нафтогазу й Газпрому в понеділок, пише Українська правда.

Крім того, уповноважений Президента висловив думку, що делегація, яка проводила переговори в Москві щодо поставок газу, повинна відзвітуватися Президентові про виконання директив, які їм були видані Главою держави.

Крім того, Соколовський стверджує, що керівництво Нафтогазу України в останній момент отримало нові директиви на переговори з Газпромом, які відрізнялися від даних раніше Президентом України Віктором Ющенком.

За словами Соколовського, Президент, відповідно до законодавства, видав для уряду України директиви... видав конкретні рамки можливого й припустимого компромісу, уряд сформував делегацію й ця делегація на чолі з головою Нафтогазу Олегом Дубино віддала все, що могла - всю енергія, всі знання й домагалася успіху чесно й наполегливо, але одержала інші директиви, які Президент не давав.
"Було б абсолютно логічно, якби делегація спочатку відзвітувалася Главі держави про виконання директив", - зазначив він.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь