Переключиться на мобильную версию

Ринки: Котування падають під пресом негативу

Назад к разделу Финансы
В середу, 21 січня, по ситуації на 13:30, серед компаній, за цінними паперами яких пройшли угоди, зафіксовано спадний рух котувань, повідомляє FundMarket.
Ринки: Котування падають під пресом негативу
Ринки: Котування падають під пресом негативу
reuters

Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) опустився на -6.03%, досягши рівня в 27.39 пунктів. У той же час, за розрахунками ГК ТАСК, до 13:00 індекс ПФТС знизився на -1,56% до 281,45 пунктів.

Схоже, що різко негативний зовнішній фон спонукав учасників ринку активізувати свої дії з продажу акцій українських емітентів. Таким чином, до середини дня було зроблено 28 угод обсягом у 1.8 млн грн, що вже є результатом вище середнього за перші два тижні торгів в 2009 році на ПФТС.

На думку трейдера ІК Phoenix Capital Олени Дегрик, ринок продовжує своє зниження, розпочате в понеділок. "Тим не менш, ми не виключаємо, що в четвер ПФТС може почати сесію в плюсі, відпрацювавши нагоду для оптимізму, якою є вступ на посаду нового президента США Барака Обами."

Зміцнення гривні, нестабільність і ризики в банківському секторі, низькі показники макростатистики тиснуть на український ринок акцій.

У підсумку маємо таких лідерів падіння до середини дня: ВАТ Крюківський вагонобудівний завод (ПФТС: KVBZ) (-11.11%), незважаючи на отримане замовлення від київського метрополітену на вагонні склади, Укрнафта (ПФТС: UNAF) (-2.88%), ВАТ Єнакіївський металургійний завод (ПФТС: ENMZ) (-2.08%), ВАТ Алчевський металургійний комбінат (ПФТС: ALMK) (-3.14%), ВАТ Металургійний комбінат Азовсталь (ПФТС: AZST) (-2.69%).

Таке сильне зниження вартості акцій металургійних підприємств цілком виправдано на зміцненні гривні, що позбавляє металургів прибутку. З іншого боку, "зростання курсу національної валюти було викликане браком гривневої ліквідності у зв'язку з початком виплат по ПДВ", - зазначила Олена Дегрик

На думку начальника аналітичного відділу КУА "ТАСК інвест" Андрія Шевчишина, ризики банківського сектору продовжують чинити тиск на котування і ціни акцій банків.

Так, сьогодні по акціях ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" (ПФТС: BAVL) скоєно 3 угоди, зміна ціни склало -79.49%. Знижується ціна і на акції ВАТ "Мегабанк" (ПФТС: MEGA) (-1.20%). Загальний обвал по акціях фінансового сектора в середньому склав 41.56%.

Серед акцій, що показують позитивну динаміку слід виділити наступних: ВАТ "Ясиновський коксохімічний завод" (ПФТС: YASK) (+4.92%) і ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод" (ПФТС: SVGZ) (+0.72%).

Економічний стан країни, на жаль, не дає можливості гравцям грати на підвищення, чого незабаром чекати взагалі не доведеться. Додатковим фактором у низхідному тиску є закордонні майданчики, які продовжують руйнуватися навіть на інформації про майбутні нові вливання  і нову допомогу з боку держав.

А можлива націоналізація деяких британських банків викликає тільки песимізм іноземних інвесторів. Навіть інавгурація Обами, з його планами по оздоровленню економіки, не надихає гравців. Корпоративні новини та сильне падіння акцій фінансового та банківського сектора знижують ринки котрий день поспіль.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь