Переключиться на мобильную версию

Ринок сировини: нафта виросла в ціні

Назад к разделу Финансы
Учора, 21 січня, нафта зросла до 43,5 доларів за барель або на 6,6%. Золото, навпаки, в середу впала вперше за три останні торговельні сесії.
Золото в середу впало вперше за три останні торговельні сесії
Золото в середу впало вперше за три останні торговельні сесії
neftevedomosti.ru
Керуючий активами Astrum Investment Management Олег Неплях заявив, що реальне зростання ціни на нафту з найближчою поставкою було ще більше, за рахунок того, що в середу лютневими ф'ючерсами вже не торгували, а ф'ючерси з поставкою в березні мали цінову премію до лютневих - тобто . мало місце ціноутворення контанго.

"Контангова модель ринку ще зберігається - нафтою з поставкою у квітні торгують з премією 2 долара до нафти з поставкою в березні" заявив Неплях.

Однак, за його словами, спред скорочується, так як в інвесторів виникає велика спокуса продавати довгі контракти та закривати позицію короткими – на щастя, ціновий спред виправдовує витрати на зберігання нафти. Основною причиною росту нафти в середу стала надія на підтримку економіки урядом США і позитивна динаміка фондових ринків.

Разом з тим золото в середу впало вперше за останні три торговельні сесії. Котирування золота з поставкою в лютому знизилися на 5,1 долар до 850,1 долара за унцію на COMEX.

"Ціна на золото впала на тлі зростання низки сировинних товарів, зокрема срібла та нафти. Додатковим фактором, який міг би сприяти росту золота стало зниження курсу долара проти кошика валют країн-патнеров і проти євро" заявив керуючий активами Astrum Інвестиційний менеджмент.

Втім, пара євро-долар в середу була зайво волатільна та рухалася в широкому коридорі 1,2825-1,3085 доларів за євро, що дезоріентіровало інвесторів.

Золото, за словами Непляха, також рухалося в широкому коридорі 843-864 доларів за унцію, реагуючи на зміни на фондовому і валютному ринках.

"У результаті зниження долара виявилося неотигранним ринком, так як зберігається ймовірність його зміцнення, а зростання на фондових ринках дещо знизив інвестиційну складову попиту, заявив Неплях. Можливість фіксації прибутку від зростання золота була додатковим фактором для падіння останнього (з 16 січня золото виросла на 5,9%).
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь