Переключиться на мобильную версию

Експерти: У цьому році курс долара досягне 15 грн.

Назад к разделу Финансы
Експерти Phoenix Capital залишають без змін прогноз середнього обмінного курсу на 2009 рік на рівні 12 грн. за долар, але очікують зміщення піку курсу на травень-липень, коли він може досягти значення 15 грн. за одиницю американської валюти .
У спілкуванні Phoenix Capital наголошується, що раніше максимальне значення курсу долара очікувалося на кінець третього кварталу 2009 року.

"Таке зміщення пов'язано, у першу чергу, з тим, що ціна на газ для першого кварталу 2009 року в $ 350 за тис. кубометрів значно перевищує попередні прогнози, згідно з якими ціна на весь рік залишатиметься в межах $ 230-250 за тис. кубометрів" - говорить аналітик компанії Андрій Нестерук.

Так, за розрахунками експертів Phoenix Capital середня ціна на газ для України складе всі ті ж прогнозовані раніше $ 245 за тис. кубів, але перший квартал буде "таким, що не вкладатиметься в жодні рамки", що й визначить зміщення піку обмінного курсу.

Оскільки деталі угоди між Україною і Росією, опубліковані вчора в пресі, не дають відповіді на запитання, скільки буде коштувати газ, аналітичний відділ компанії виробив власні розрахунки.

"У результаті ми прийшли до наступних цифр: у 1 кварталі газ для України буде коштувати $ 350 за тис. кубів, в 2 кварталі - $ 260; в 3 кварталі - $ 180; в 4 кварталі - $ 190", - пояснює Андрій Нестерук.

Також у звіті Phoenix Capital зазначається, що умови угоди матимуть негативний ефект не тільки на курс гривні, а й на хімічну галузь і здатність держави обслуговувати зовнішні зобов'язання через різке підвищення цін на газ у першому кварталі 2009 року.

"Хоча, саме по собі досягнення домовленостей щодо поставок та транзиту між Україною і Росією безсумнівно позитивний фактор, оскільки додає економічної та політичної стабільності", - йдеться у звіті.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь