Переключиться на мобильную версию

Економіка Великобританії офіційно увійшла в рецесію

Назад к разделу Финансы
Сьогодні, 23 січня, британське Бюро національної статистики офіційно підтвердило, що економіка Великобританії ввійшла в період рецесії.
Економіка Великобританії офіційно увійшла в рецесію
Економіка Великобританії офіційно увійшла в рецесію
masterforex-v.org

Так, згідно з опублікованими даними статистичного відомства, ВВП Великобританії в четвертому кварталі 2008 року впав на 1,5%, що є найбільш різким падінням протягом одного кварталу з 1991 року.

Крім того, у третьому кварталі 2008 року економічне зростання в країні знизилося на 0,6%.

Відповідно до встановлених міжнародних методик підрахунку, економіка країни вважається такою, що ввійшла в період рецесії, якщо протягом двох кварталів поспіль вона демонструє негативну динаміку зростання ВВП.

Зменшення ВВП Великобританії щодо четвертого кварталу 2007 року склало 1,8%, що є мінімальним значенням з 1980 року. Експерти прогнозували зниження цього показника на 1,4%, повідомляє Bloomberg.

Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун заявив у п'ятницю, що уряд використовує "кожну зброю, наявну в його розпорядженні" для боротьби з кризою. Глава Банку Англії Мервін Кінг раніше оголосив про намір ЦБ розпочати викуп цінних паперів на ринку, як тільки потенціал впливу зниження процентних ставок на економіку буде вичерпано.

"Економіка знаходиться в глибокій рецесії. Уряд знімає всі обмеження, щоб стимулювати попит і підтримати банки, а Банк Англії робить свої заходи. Звичайно, економіка є досить слабкою для того, щоб виправдати чергове зниження процентної ставки британським ЦБ в лютому", - зазначає економіст National Australia Bank у Лондоні Девід Тінслі.

Ділова активність у сфері послуг скоротилася на 1% у четвертому кварталі, у виробничому секторі - на 4,6%, в будівництві - на 1,1%. У сфері фінансових послуг, на частку яких припадає 30% ВВП, активність зменшилася на 0,5%.

За прогнозом Єврокомісії, ВВП Великобританії в цьому році може скоротитися на 2,8%, що стане максимальним падінням з 1946 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь