Переключиться на мобильную версию

Карпачова просить врятувати Артек від банкрутства

Назад к разделу Финансы
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова вимагає від Кабінету міністрів розглянути і прийняти комплекс невідкладних організаційних та фінансових заходів з порятунку та підтримки Міжнародного дитячого центру (Велика Ялта, Крим) Арт.
Карпачова просить врятувати Артек
Карпачова просить врятувати Артек
artek.org
Про це повідомили в прес-службі Карпачової. 

Як стало відомо, Карпачова направила прем'єр-міністру Юлії Тимошенко клопотання про захист прав дітей на оздоровлення та відпочинок в МДЦ Артек. 

Як повідомляється, Омбудсмен звертає увагу на те, що знаменитий на весь світ дитячий заклад може стати жертвою приватизації. 

"Порушення прав дітей на оздоровлення та відпочинок у Міжнародному дитячому центрі Артек, трудові та соціальні права його працівників отримали при сучасних умовах системний характер", - зазначила Карпачова. 

Карпачова: Порушення прав дітей ... при сучасних умовах набули системного характеру
За її словами, протягом 2006 - 2008 років більш ніж у три рази зменшилася кількість дитячих путівок, придбання яких здійснюється за бюджетні кошти. 

"У новому 2009 році державне замовлення для пільгових категорій дітей зазнало чергового катастрофічного скорочення - до 1500 путівок, що складає лише 6% потенціалу популярного центру. Це свідчить про фактичне згортання державної підтримки оздоровлення та відпочинку дітей з малозабезпечених сімей", - переконана Омбудсмен. 

"Всупереч нормативним актам Верховної Ради та Президента України, урядом до сих пір не розроблена загальнодержавна програма розвитку Міжнародного дитячого центру Артек, "- наголошує вона. 

Карпачова: Урядом до сих пір не розроблена загальнодержавна програма розвитку Міжнародного дитячого центру Артек

Карпачова також констатує, що на реконструкцію, зміцнення матеріальної бази і створення комфортних умов оздоровлення та відпочинку дітей у 2007 році не надійшло жодної копійки з передбачених у Державному бюджеті 10 мільйонів гривень, а у 2008 і 2009 роках бюджетне фінансування на це взагалі не передбачено. 

"Незадовільне бюджетне фінансування, несвоєчасна виплата заробітної плати працівникам центру, блокування програм реконструкції та розвитку, мають на меті умисне доведення його до банкрутства та подальшого розпродажу приватним особам. Про це свідчать і численні спроби захоплення особливо цінних південно-кримських земель Артеку - тільки в 2008 році відбулося 800 судових засідань з земельних питань", - зазначила Карпачова. 

"Цинічне поступове знищення Артека вже коштувало життя його колишньому генеральному директору Михайлу Сидоренку, який очолював цей заклад у 1991-2002 роках, а нинішній керівник Міжнародного дитячого центру Борис Новожилов змушений вдатися до публічного голодування, щоб ціною власного здоров'я привернути увагу до кричущих проблемам світової перлини", - зазначила Омбудсмен. 

На її думку, подальше нехтування органами виконавчої влади наболілих проблем всесвітньо відомого Міжнародного дитячого оздоровчого центру може привести до його ліквідації, що спричинить масове порушення прав українських дітей на оздоровлення та відпочинок. 

Як повідомлялося вчора, 24 січня, керівництво Міжнародного дитячого центру (МДЦ) Артек (Автономна Республіка Крим) не отримало ніякої реакції на свої звернення до керівництва країни з вимогою відновити повноцінну фінансову підтримку табору. 

На сьогоднішній день в Артеку 10 таборів. Його площа - 208 га. Його інфраструктура включає кінотеатри, басейн, сучасний освітній центр, що дозволяє табору навчати дітей цілий рік. 

Керівництво Артека звернулося до керівників країни з проханням врятувати комплекс від банкрутства і зберегти робочі місця. 

Партія регіонів вимагає від Кабінету міністрів відновити нормальне фінансування Артека.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь